Ludzkie koronawirusy - autor: Krzysztof Pyrć z Zakładu Mikrobiologii, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński, Kraków

Chcesz wydać pracę doktorską, habilitacyjną czy monografię? Zrób to w Wydawnictwie Borgis – jednym z najbardziej uznanych w Polsce wydawców książek i czasopism medycznych. W ramach współpracy otrzymasz pełne wsparcie w przygotowaniu książki – przede wszystkim korektę, skład, projekt graficzny okładki oraz profesjonalny druk. Wydawnictwo zapewnia szybkie terminy publikacji oraz doskonałą atmosferę współpracy z wysoko wykwalifikowanymi redaktorami, korektorami i specjalistami od składu. Oferuje także tłumaczenia artykułów naukowych, skanowanie materiałów potrzebnych do wydania książki oraz kompletowanie dorobku naukowego.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Nowa Medycyna 11/1999
Przedmowa do wydania polskiego
Opracowany przez Grupę Roboczą Ustalającą Kliniczne Zasady Postępowania w Opiece Paliatywnej na zlecenie National Council for Hospice and Specialist Palliative Services (brytyjski odpowiednik Krajowej Rady Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej przy Ministerstwie Zdrowia i Opieki Społecznej) zbiór „Zasad” („Złagodzić cierpienie umierających – zasady postępowania w ostatnich dniach życia u chorych dorosłych”) jest pozycją szczególną wpiśmiennictwie lekarskim. Jest to rodzaj zwięzłej monografii, w której omówiono wielokierunkowe postępowanie zalecane w opiece nad dorosłymi, umierającymi chorymi oraz ich bliskimi. Ujęto tu nie tylko medyczne i pielęgnacyjne, ale również psychosocjalne i duchowe aspekty wielodyscyplinarnej opieki, która winna być udostępniana chorym zarówno w szpitalu, na oddziale opieki paliatywnej/hospicyjnej, w domach opieki społecznej, jak również wdomu, który często chorzy wybierają na miejsce umierania.
Jak aktualnemu zagadnieniu poświęcony jest zbiór „Zasad” mogą potwierdzić z jednej strony lekarze, którzy na co dzień stykają się z problemami medycyny paliatywnej, z drugiej zaś strony wszyscy ci, którzy doświadczyli w swoim życiu, w najbliższym otoczeniu, wśród swoich bliskich, tragedii umierania, byli świadkami cierpienia ludzkiego i lekarskiej niemocy w wyleczeniu wielu chorób. Wtym miejscu, z całym naciskiem należy podkreślić, iż „pomóc” to nie zawsze znaczy „wyleczyć”, „pomóc” to także otoczyć opieką, złagodzić cierpienie i stresy, zapewnić maksymalny możliwy dobrostan wterminalnym okresie życia.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 30 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Nowa Medycyna 11/1999
Strona internetowa czasopisma Nowa Medycyna