Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografie? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis - wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

© Borgis - Postępy Nauk Medycznych 8/2010, s. 586
Szanowni Państwo!
Po raz pierwszy ze Szpitalem Bielańskim nasza rodzina zetknęła się w 1966 roku, kiedy to dr Marian Adamkiewicz, późniejszy założyciel firmy Adamed, rozpoczął pracę w Oddziale Ginekologicznym. Tu także, w tym samym roku urodził się Maciej Adamkiewicz, obecny prezes Adamedu.
Po wielu latach, w 1991 roku podyplomowy staż, a następnie pracę w Szpitalu Bielańskim rozpoczęli absolwenci Akademii Medycznej – mój mąż Maciej, na Oddziale Chirurgii Ogólnej, ja – w Klinice Endokrynologii I Oddziału Chorób Wewnętrznych. Tu właśnie zaczęła się moja fascynująca przygoda zawodowa, która trwała 11 lat. Miałam niezwykłe szczęście spotkać u progu zawodowego życia tak wielkie osobowości i autorytety medyczne jak prof. Stefan Zgliczyński, prof. Anna Kasperuk-Załuska i prof. Jadwiga Słowińska-Srzednicka. Szczególne podziękowania przekazuję promotorowi mojej pracy doktorskiej profesorowi Stefanowi Zgliczyńskiemu oraz kierownikowi moich wszystkich specjalizacji dr Elżbiecie Rosłonowskiej. Serdecznie dziękuję wszystkim Koleżankom i Kolegom za wprowadzenie w tajniki prawdziwej medycyny, nauczenie nas zasad pracy lekarza, a także za profesjonalne wsparcie medyczne. Dziękuję za wspaniały klimat, który był tak ważny dla wstępujących w zawodowe życie młodych lekarzy, za możliwość uczestniczenia w kongresach w Polsce i za granicą. To dzięki Wam nauczyłam się podstawowych zasad pracy i tak ważnego szacunku dla ludzi, ich zdrowia i życia. Wzbogaceni o tę cenną wiedzę mogliśmy ruszyć na podbój świata.
Dziś, razem z Maciejem prowadzimy firmę farmaceutyczną Adamed. Nowoczesną, dynamicznie rozwijającą się, opartą na naszych doświadczeniach i wiedzy. Przy prowadzonych w laboratoriach Adamedu innowacyjnych projektach nowoczesnych terapii współpracujemy z wieloma badaczami i naukowcami skupionymi w ośrodkach badawczych i na uczelniach w Polsce. Otacza nas wspaniały i oddany zespół fachowców.
Głęboko wierzymy w to, że niegdysiejsze spotkanie z Państwem oraz praca w Szpitalu Bielańskim jest cząstką naszych sukcesów i stanowi ważną cegiełkę w budowaniu Adamedu. Bowiem właśnie w Szpitalu Bielańskim są nasze zawodowe korzenie.
Życzymy wielu sukcesów i niezwykłych dokonań
Małgorzata i Maciej Adamkiewicz*
Warszawa, sierpień 2010

*Adamed Sp. z o.o. – sponsor wydania „Postępów Nauk Medycznych” nr 8/2010.
Postępy Nauk Medycznych 8/2010
Strona internetowa czasopisma Postępy Nauk Medycznych

Pozostałe artykuły z numeru 8/2010: