Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Chcesz wydać pracę habilitacyjną, doktorską czy monografię? Zrób to w Wydawnictwie Borgis – jednym z najbardziej uznanych w Polsce wydawców książek i czasopism medycznych. W ramach współpracy otrzymasz pełne wsparcie w przygotowaniu książki – przede wszystkim korektę, skład, projekt graficzny okładki oraz profesjonalny druk. Wydawnictwo zapewnia szybkie terminy publikacji oraz doskonałą atmosferę współpracy z wysoko wykwalifikowanymi redaktorami, korektorami i specjalistami od składu. Oferuje także tłumaczenia artykułów naukowych, skanowanie materiałów potrzebnych do wydania książki oraz kompletowanie dorobku naukowego.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Nauk Medycznych 3/2016, s. 190
Krzysztof Bielecki
Komentarz do prac
Wszystkich zarejestrowanych czasopism medycznych w PubMed jest 1554, z tego 274 to czasopisma chirurgiczne. Piętnaście z czasopism chirurgicznych ma znaczący Impact Factor, w granicach od 1.40 do 7.67. Olbrzymia liczba publikacji w tych czasopismach nie jest możliwa do ogarnięcia przez jednego czytelnika. Czytelnik z tej masy publicystycznej może zaledwie wybrać kilkadziesiąt prac, które przeczyta. Tak się też stało i tym razem. Autorzy ośmiu prac drukowanych w tym numerze „Postępów Nauk Medycznych” przedstawiają ciekawe informacje na temat nowości w ich specjalnościach chirurgicznych.
W pracy „Co nowego w chirurgii ogólnej?” autor zwraca uwagę na nastepujące problemy: ocena ryzyka operacyjnego, wybrane problemy leczenia raka żołądka, trzustki i jelita grubego, znaczenie postępowania ERAS w okresie okołooperacyjnym, sepsa pochodzenia brzusznego, przetaczanie krwi jako czynnik ryzyka okołooperacyjnych powikłań septycznych.
Profesor W. Tarnowski oraz lekarz Karolina Wawiernia opisują postępy w zastosowaniu małoinwazyjnych technik (NOTES, laparoskopia, chirurgia robotowa) w leczeniu: raka odbytnicy, otyłości, choroby refluksowej oraz nietrzymania stolca. Ciekawy artykuł, zachęcam do przeczytania.
Profesor W. Polkowski wraz z zespołem przedstawiają nowe spojrzenie na skojarzone leczenie raka piersi, raka żołądka (konieczność przedoperacyjnej chemioterapii), nowotworów otrzewnej (zalecane radykalne wycięcie zmian chorobowych i stosowanie HIPEC). Artykuł dostarcza wielu nowych informacji, koniecznie trzeba tę pracę dokładnie przeczytać.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 30 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Nauk Medycznych 3/2016
Strona internetowa czasopisma Postępy Nauk Medycznych