Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografię? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis – wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Nauk Medycznych 6/2016, s. 441
dr hab. med. Teresa Jackowska, prof. nadzw. CMKP
Komentarz do prac
Drodzy Czytelnicy,
oddajemy Państwu numer czasopisma o tematyce pediatrycznej. Tematyka zagadnień jest rozległa i dotyczy różnych dziedzin z pediatrii.
Przyczyny i zaburzenia, z powodu których przyjmowane są dzieci do oddziałów pediatrycznych, są różnorodne, stąd wiedza i doświadczenie pracujących tam lekarzy muszą być obszerne.
Drogi Czytelniku, w numerze znajdziesz pięć prac oryginalnych, cztery opisy przypadków i cztery prace poglądowe.
W artykule Załęskiej-Ponganis i wsp. „Zakażenia układu moczowego u dzieci – wybrane aspekty postępowania na podstawie aktualnych zaleceń” dowiesz się, że u dzieci leczenie zakażenia układu moczowego rozpoczyna się empirycznym podaniem antybiotyku lub chemioterapeutyku. Wybór leku powinien być zgodny z lokalnymi, systematycznie aktualizowanymi analizami mikrobiologicznymi i weryfikowany po rozpoznaniu czynnika etiologicznego i jego lekowrażliwości oraz na podstawie klinicznej reakcji dziecka na leczenie.
Dla prawidłowej opieki dziecka z chorobami nerek niezbędna jest współpraca specjalistów: pediatry, nefrologa, urologa, radiologa także z rodzicami i pacjentem. Konieczna jest edukacja rodziców i starszych dzieci w tym zakresie.
W artykule Jackowskiej i wsp. „Pierwotna małopłytkowość immunologiczna w świetle wytycznych American Society of Hematology z 2011 roku” zamieszczono obszerne wytyczne dotyczące postępowania, które stały się standardem w diagnozowaniu i leczeniu choroby ITP.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 30 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Nauk Medycznych 6/2016
Strona internetowa czasopisma Postępy Nauk Medycznych