Ludzkie koronawirusy - autor: Krzysztof Pyrć z Zakładu Mikrobiologii, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński, Kraków

Chcesz wydać pracę habilitacyjną, doktorską czy monografię? Zrób to w Wydawnictwie Borgis – jednym z najbardziej uznanych w Polsce wydawców książek i czasopism medycznych. W ramach współpracy otrzymasz pełne wsparcie w przygotowaniu książki – przede wszystkim korektę, skład, projekt graficzny okładki oraz profesjonalny druk. Wydawnictwo zapewnia szybkie terminy publikacji oraz doskonałą atmosferę współpracy z wysoko wykwalifikowanymi redaktorami, korektorami i specjalistami od składu. Oferuje także tłumaczenia artykułów naukowych, skanowanie materiałów potrzebnych do wydania książki oraz kompletowanie dorobku naukowego.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Nauk Medycznych 2/2017, s. 104
Edward Franek
Komentarz do prac
Cukrzyca jest jedną z „epidemii” XXI wieku. Liczba chorych na cukrzycę jest już bliska pół miliarda, a przewiduje się, że w ciągu dwudziestu kilku lat przekroczy 600 milionów. Cukrzyca związana jest z licznymi powikłaniami systemowymi i narządowymi i choć ich występowanie zależy od wielu czynników, takich jak: predyspozycje genetyczne, czas trwania cukrzycy i jej wyrównanie, a także choroby współistniejące i ich kontrola, można powiedzieć, nie myląc się zbytnio, że jakieś powikłanie wystąpi kiedyś zapewne u każdego chorego. Każdy zatem chory może trafić do lekarzy różnych specjalności – internisty, chirurga, kardiologa, nefrologa, okulisty, neurologa, endokrynologa. Z drugiej strony, każdy lekarz musi w swoim zawodowym życiu spotkać chorych na cukrzycę. Im bardziej chorobowość na cukrzycę się zwiększa, tym częściej będziemy tych chorych spotykać i leczyć.
Podjąłem się redagowania leżącego przed Państwem numeru „Postępów Nauk Medycznych” po to, aby z jednej strony pokazać – oczywiście w ograniczonym zakresie – różnorodność chorych na cukrzycę i problemów, z jakimi można się spotkać podczas ich leczenia. Z drugiej strony mam nadzieję, że ich ukazanie pomoże przynajmniej części z Państwa w postępowaniu diagnostycznym i/lub leczniczym z chorymi na cukrzycę, a także z chorymi na wcześniejszym etapie rozwoju choroby.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 30 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Nauk Medycznych 2/2017
Strona internetowa czasopisma Postępy Nauk Medycznych