Ludzkie koronawirusy - autor: Krzysztof Pyrć z Zakładu Mikrobiologii, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński, Kraków

Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografię? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis – wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Medycyna Rodzinna 2/2000, s. 7
P.W. Górski
Profesor Jan Andrzej Szaster z Krakowa współtwórcą naukowej farmacji europejskiej
Kształtowanie się wpływów nauki polskiej na farmację europejską przebiegało w dwu płaszczyznach. Jedną z nich była duża siła ssąca polskich centrów naukowych, które przyciągały młodych i prężnych przedstawicieli różnych dyscyplin medycznych z całej Europy. W tyglach nauki i praktyki w centrum krakowskim i wileńskim powstawały nowe idee, które eksportowano z powrotem do Europy.
Na drugiej płaszczyźnie, nazwijmy ją europejską, przedstawiciele polskiej szkoły farmaceutyczno--medycznej, do której należał Jan Andrzej Szaster, prezentowali nowatorskie modele myśli naukowej i organizacyjnej. Tej problematyce poświęcona jest druga część artykułu szkicującego działalność Szastera w Erfurcie na Uniwersytecie i w ramach tamtejszego Towarzystwa Uczonych.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 30 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Medycyna Rodzinna 2/2000
Strona internetowa czasopisma Medycyna Rodzinna