Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografię? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis – wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Medycyna Rodzinna 2/2000, s. 39-40
Z praktyki lekarza rodzinnego
Mężczyzna 62-letni, Po upływie trzech tygodni od wykonanego zabiegu pacjent ponownie zaobserwował zwyżki temperatury, które, tak jak poprzednio, stopniowo narastały. Lekarz rodzinny skierował go do chirurga, podejrzewając powikłania pooperacyjne. Chirurg nie potwierdził tych podejrzeń, a w wykonanym kontrolnym USG jamy brzusznej nie stwierdzono żadnych zmian w loży po usuniętym pęcherzyku żółciowym. W wykonanych równocześnie badaniach dodatkowych w morfologii krwi stwierdzono nieznaczną niedokrwistość, leukocytozę 20,0 G/l z niewielkim przesunięciem w lewo w obrazie odsetkowym krwinek białych, podwyższone wartości OB> 100. Pozostałe badania dodatkowe bez zmian.
Ponieważ lekarz rodzinny doszedł do wniosku, że w tej sytuacji wyczerpał swoje możliwości diagnostyczne i terapeutyczne skierował pacjenta do szpitala ze wstępnym rozpoznaniem podejrzenia posocznicy.
Wprawdzie w tym momencie kończy się rola lekarza rodzinnego, ale jak pokazują inne funkcjonowania tej specjalności zainteresowanie dalszymi losami pacjenta jest możliwe, a nawet wskazane, pozwolę sobie wobec tego przedstawić Jego dalszą historię chociażby z tego powodu, że rozwiązanie tego problemu było dość zaskakujące.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp tylko do jednego, POWYŻSZEGO artykułu w Czytelni Medycznej
(uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony)

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem , należy wprowadzić kod:

Kod (cena 15 zł za 7 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

 

 

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 35 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Medycyna Rodzinna 2/2000
Strona internetowa czasopisma Medycyna Rodzinna