Ludzkie koronawirusy - autor: Krzysztof Pyrć z Zakładu Mikrobiologii, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński, Kraków

Chcesz wydać pracę habilitacyjną, doktorską czy monografię? Zrób to w Wydawnictwie Borgis – jednym z najbardziej uznanych w Polsce wydawców książek i czasopism medycznych. W ramach współpracy otrzymasz pełne wsparcie w przygotowaniu książki – przede wszystkim korektę, skład, projekt graficzny okładki oraz profesjonalny druk. Wydawnictwo zapewnia szybkie terminy publikacji oraz doskonałą atmosferę współpracy z wysoko wykwalifikowanymi redaktorami, korektorami i specjalistami od składu. Oferuje także tłumaczenia artykułów naukowych, skanowanie materiałów potrzebnych do wydania książki oraz kompletowanie dorobku naukowego.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Medycyna Rodzinna 2/2000, s. 39-40
Z praktyki lekarza rodzinnego
Mężczyzna 62-letni, Po upływie trzech tygodni od wykonanego zabiegu pacjent ponownie zaobserwował zwyżki temperatury, które, tak jak poprzednio, stopniowo narastały. Lekarz rodzinny skierował go do chirurga, podejrzewając powikłania pooperacyjne. Chirurg nie potwierdził tych podejrzeń, a w wykonanym kontrolnym USG jamy brzusznej nie stwierdzono żadnych zmian w loży po usuniętym pęcherzyku żółciowym. W wykonanych równocześnie badaniach dodatkowych w morfologii krwi stwierdzono nieznaczną niedokrwistość, leukocytozę 20,0 G/l z niewielkim przesunięciem w lewo w obrazie odsetkowym krwinek białych, podwyższone wartości OB> 100. Pozostałe badania dodatkowe bez zmian.
Ponieważ lekarz rodzinny doszedł do wniosku, że w tej sytuacji wyczerpał swoje możliwości diagnostyczne i terapeutyczne skierował pacjenta do szpitala ze wstępnym rozpoznaniem podejrzenia posocznicy.
Wprawdzie w tym momencie kończy się rola lekarza rodzinnego, ale jak pokazują inne funkcjonowania tej specjalności zainteresowanie dalszymi losami pacjenta jest możliwe, a nawet wskazane, pozwolę sobie wobec tego przedstawić Jego dalszą historię chociażby z tego powodu, że rozwiązanie tego problemu było dość zaskakujące.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 30 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Medycyna Rodzinna 2/2000
Strona internetowa czasopisma Medycyna Rodzinna