Ludzkie koronawirusy - autor: Krzysztof Pyrć z Zakładu Mikrobiologii, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński, Kraków

Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografię? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis – wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Medycyna Rodzinna 2/2018, s. 167
Andrzej Sobczak
Wprowadzenie
Pojawienie się w ostatnich latach na rynku konsumenckim alternatywnych form dostarczania nikotyny (elektroniczne papierosy, papierosy bezdymne) spowodowało wzrost zainteresowania wyrobami tytoniowymi, często niesłusznie utożsamianymi wyłącznie z nikotyną. W konsekwencji obserwujemy wzrost ilości publikacji poświęconych tym produktom.
W obecnym wydaniu „Medycyny Rodzinnej” w dziale „Redukcja szkód” prezentujemy trzy prace. Pierwsza z nich dotyczy barier przeszkadzających w minimalizacji ryzyka dla osób, które nie potrafią całkowicie zrezygnować z używania nikotyny. Autor zalicza do nich: stereotypy dotyczące szkodliwości e-papierosów, niedoskonałości legislacji i regulacji rynkowej, brak zaufania i dialogu pomiędzy kluczowymi grupami wpływającymi na kształt rynku produktów nikotynowych oraz niewykorzystany potencjał motywacji finansowej użytkowników wyrobów tytoniowych. Autor podkreśla, że wdrażane narzędzia służące ograniczeniu palenia powinny uwzględniać obszar redukcji szkód, a nie tylko podejście abstynencyjne – a więc coś, co w obszarze uzależnienia od substancji psychoaktywnych jest powszechnie akceptowane od ponad dwóch dekad prawie na całym świecie.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 30 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Medycyna Rodzinna 2/2018
Strona internetowa czasopisma Medycyna Rodzinna

Pozostałe artykuły z numeru 2/2018: