Ludzkie koronawirusy - autor: Krzysztof Pyrć z Zakładu Mikrobiologii, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński, Kraków

Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografię? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis – wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Nowa Medycyna 2/2020, s. 29
Małgorzata Kołodziejczak
Od Redaktora Naczelnego
Drodzy Czytelnicy
Dzisiejszy numer czasopisma jest wyjątkowy, bowiem w całości zredagowany pod kierunkiem Pani Profesor Jadwigi Snarskiej, wybitnego chirurga koloproktologa, kierownika Katedry Chirurgii CM UWM w Olsztynie, dyrektora ds. nauki w Szpitalu MSWiA w Olsztynie. Autorami opublikowanych artykułów są lekarze ze Szpitala MSWiA z WMCO w Olsztynie oraz Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.
W numerze znajdziecie Państwo artykuł dotyczący leczenia operacyjnego przetoki odbytniczo-pęcherzowej powstałej w wyniku jatrogennego uszkodzenia po prostatektomii. Dostęp operacyjny (przezbrzuszny, przezkroczowy, przezodbytniczy) i wybór metody naprawczej nadal stanowią przedmiot dyskusji wśród chirurgów. Autorzy artykułu opisują swoje doświadczenia w leczeniu trzech pacjentów z przetokami odbytniczo-pęcherzowymi. Jest cenne, że przedstawiają też swoje niepowodzenia w leczeniu tych chorych. Autorzy wnioskują, że nowe techniki z wykorzystaniem pojedynczego portu wydają się być obiecujące w leczeniu tego ciężkiego powikłania, wskazując jednak, że jednoznaczna konkluzja wymaga obserwacji na większej grupie pacjentów.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 30 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Nowa Medycyna 2/2020
Strona internetowa czasopisma Nowa Medycyna