Ludzkie koronawirusy - autor: Krzysztof Pyrć z Zakładu Mikrobiologii, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński, Kraków

Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografię? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis – wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Medycyna Rodzinna 3-4/2002, s. 127
Konkurs o Order Doktora Ojboli.
Program promocji medycyny rodzinnej w Polsce
Na świecie zwraca się coraz większą uwagę na rolę podstawowej opieki zdrowotnej oraz profilaktyki w systemie ochrony zdrowia. Lekarz pierwszego kontaktu ma gwarantować ciągłość opieki nad pacjentem i interdyscyplinarne podejście do diagnostyki i leczenia. Zadaniem lekarza rodzinnego jest promowanie postaw prozdrowotnych.
Medycyna rodzinna by właściwie spełniać swoje zadania, musi być dobrze znana i rozumiana. Konkurs o Order Doktora Ojboli promuje medycynę rodzinną i wiedzę o niej. Chcemy pokazywać lekarzy z wysokimi kwalifikacjami zawodowymi, oddanych pacjentom, obdarzanych zaufaniem, ciepłych i serdecznych, zaangażowanych w swoją pracę.
Patronat Merytoryczny nad Konkursem sprawuje Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Jest to instytucja istniejąca od 1992 roku, a do jej założycieli należeli min.: śp. Senator Zofia Kuratowska, prof. Maciej Latalski, prof. Tadeusz Tołłoczko. Do Kolegium należą wszystkie liczące się w kraju osobistości związane z medycyną rodzinną, a także lekarze mający specjalizację z medycyny rodzinnej. Jedną z form działalności Kolegium jest promocja i upowszechnianie medycyny rodzinnej. Członkowie Kolegium od pierwszej edycji zasiadają w Kapitule Konkursu o Order Doktora Ojboli.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 30 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Medycyna Rodzinna 3-4/2002
Strona internetowa czasopisma Medycyna Rodzinna