Cyclo3Fort

Skrócona informacja o leku:

Nazwa produktu leczniczego: CYCLO 3 FORT© Skład jakościowy i ilościowy: Każda kapsułka zawiera: 150 mg suchego wyciągu z Ruscus aculeatus L., Rhizoma (kłącze ruszczyka kolczastego) (5-7,5:1) ekstrahent: etanol 85% (V/V), Hesperydyny metylochalkon – 150 mg, kwas askorbowy – 100 mg oraz substancje pomocnicze. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: żółcień pomarańczowa FCF (E 110) – 0,246 mg. Produkt Cyclo 3 Fort wykazuje działanie ochraniające naczynia krwionośne oraz poprawiające napięcie ściany naczyń żylnych. Wyciąg z Ruscus aculeatus posiada właściwości ochraniające naczynia krwionośne i wpływające na napięcie ściany naczyń żylnych. In vitro, produkt wykazuje zależny od dawki efekt obkurczający naczynia żylne, nasilający się pod wpływem ciepła i szczególnie wyraźny w przypadku naczyń żylakowatych. Hesperydyna zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i przeciwdziała powstawaniu obrzęków. Jej działanie jest wzmocnione przez kwas askorbowy, który zwiększa oporność naczyń włosowatych. Postać farmaceutyczna: Kapsułka twarda. Kapsułka z nieprzezroczystym żółtym denkiem i pomarańczowym wieczkiem.

Wskazania do stosowania: Wskazany do stosowania u dorosłych; leczenie objawów związanych z niewydolnością naczyń żylnych (uczucie ciężkości w kończynach dolnych, ból). Pomocniczo w dolegliwościach związanych z żylakami odbytu. Dawkowanie i sposób podawania: W leczeniu objawów związanych z niewydolnością naczyń żylnych (uczucie ciężkości w kończynach dolnych, ból) produkt Cyclo 3 Fort stosuje się w dawce 2 do 3 kapsułek na dobę. Można przyjmować 1 kapsułkę rano i 1 kapsułkę wieczorem lub 2 kapsułki rano i 1 wieczorem. Pomocniczo w leczeniu objawów związanych z żylakami odbytu Cyclo 3 Fort stosuje się w dawce 4 do 5 kapsułek na dobę. Można przyjmować 2 kapsułki rano i 2 kapsułki wieczorem lub 3 kapsułki rano i 2 wieczorem. W hemoroidach produkt przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania (nie dłużej niż tydzień). Kapsułki należy popić szklanką wody. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Zaburzenia w gospodarce żelazowej (talasemia, hemochromatoza, niedokrwistość syderoblastyczna) ze względu na zawartość kwasu askorbowego w składzie produktu leczniczego. Podmiot odpowiedzialny: Pierre Fabre Medicament; 45 Place Abel Gance; 92100 Boulogne Billancourt, Francja.

Szczegółowe informacje dostępne na życzenie: Pierre Fabre Medicament Polska Sp. z o.o.; ul. Belwederska 20/22; 00-762 Warszawa tel.: 22 559 63 00; fax: 22 559 63 59 e-mail: office@pierre-fabre.pl

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.