Ponad 7000 publikacji medycznych!
Statystyki za 2021 rok:
odsłony: 8 805 378
Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu
© Borgis - Postępy Fitoterapii 3-4/2002, s. 81-82
Elżbieta Kralkowska-Mielcarek
Międzynarodowe Targi Zielarskie INTERHERBA 2002



Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Zielarskich INTERHERBA odbyła się już po raz szósty w dniach 20-23 marca 2002 r. Targom INTERHERBA 2002 jak co roku towarzyszyły Międzynarodowe Targi Dentystyczne SALDENT oraz Międzynarodowy Salon Medyczny – Profilaktyka i Lecznictwo. Technika Medyczna SALMED.
Otwarcia targów dokonała wiceminister zdrowia Pani Wacława Wojtala. W otwarciu brali również udział: Senator RP Prof. Jerzy Smorawiński, Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Poznaniu Aleksander Jakowienko, Konsul-Radca Siergiej Siemionow oraz Konsul Honorowy Meksyku Władysław Szebiotko. Władze Wielkopolski i miasta Poznania reprezentowali: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Stefan Mikołajczak, Wicemarszałek Leszek Sikorski, II Wicewojewoda Wielkopolski Waldemar Witkowski oraz Wicestarosta Poznański Jan Grabkowski. Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele nauki, stowarzyszeń i izb oraz delegacja EUCOMED – największej organizacji działającej na rynku medycznym.
Podobnie jak w roku ubiegłym, również podczas trwania tegorocznych targów INTERHERBA umożliwiono polskim wystawcom sprzedaż wyrobów bezpośrednio na stoiskach.
Należy zaznaczyć, że targi INTERHERBA stały się pomostem między tradycją stosowania ziół a nauką, miejscem prezentacji osiągnięć przemysłu zielarskiego oraz postępu naukowego w zakresie surowców pochodzenia roślinnego.
Wśród wystawców prezentowały się takie firmy jak: Farmapol Sp. z o.o. z Poznania, Dary Natury z Grodziska, Instytut Roślin i Przetworów Zielarskich z Poznania czy producenci roślin zielarskich z Fajsławic oraz firma „Hemann” z Czech.
Zdobywcom czołowych miejsc w konkursie INTERHERBA 2002, wręczono nagrody przyznane przez komisję konkursową powołaną przez Zarząd Główny Polskiego Komitetu Zielarskiego w składzie: prof. dr hab. Jerzy Lutomski, doc. dr Ewa Segiet-Kujawa oraz mgr Elżbieta Kralkowska-Mielcarek. W kategorii Innowacje produkcyjne (Najnowszy wyrób) wyróżnienia otrzymały:
1.„Farmapol” Sp. z o.o. z Poznania za preparat dietetyczny „Klarin” zawierający owoc borówki czarnej,
2. „Dary Natury” z Grodziska za herbatkę „Dla dziadka”
W ramach targów INTERHERBA odbyło się, podobnie jak w latach ubiegłych, Sympozjum pod hasłem „Bliżej ziół – bliżej zdrowia”. W tym roku tematyka dotyczyła „Fitoterapii w dermatologii”.
Sympozjum cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników. Faktem świadczącym o tym jest utrzymująca się od kilku lat stała frekwencja (ponad 100 osób). Zakres tematyczny referatów dotyczył znaczenia fitoterapii w dermatologii, tak bardzo interesującej zarówno dla lekarzy jak i pacjentów. Referenci wskazywali nowe możliwości wykorzystania ziół dla celów leczniczych i prewencyjnych.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.
Mam kod dostępu
  • Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu albo wszystkich artykułów (w zależności od wybranej opcji), należy wprowadzić kod.
  • Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.
  • Aby kupić kod proszę skorzystać z jednej z poniższych opcji.

Opcja #1

24

Wybieram
  • dostęp do tego artykułu
  • dostęp na 7 dni

uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony

Opcja #2

59

Wybieram
  • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
  • dostęp na 30 dni
  • najpopularniejsza opcja

Opcja #3

119

Wybieram
  • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
  • dostęp na 90 dni
  • oszczędzasz 28 zł
Postępy Fitoterapii 3-4/2002
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii