Ponad 7000 publikacji medycznych!
Statystyki za 2021 rok:
odsłony: 8 805 378
Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Fitoterapii 3/2013, s. 205
Małgorzata Górska-Paukszta
Jubileuszowa Konferencja z okazji dwudziestolecia reaktywacji Polskiego Komitetu Zielarskiego
7 stycznia 1993 r. odbył się w Warszawie I Kongres Polskiego Komitetu Zielarskiego, stowarzyszenia, które powstało w 1929 r. i działało do roku 1939. Z okazji jubileuszu dwudziestolecia reaktywacji PKZ zorganizowano konferencję „Polskie zielarstwo i ziołolecznictwo – historia, teraźniejszość i perspektywy rozwoju” w dniu 14 czerwca 2013 r. w Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Celem jej było podsumowanie działalności PKZ, wymiana doświadczeń i określenie kierunków działania w zakresie gromadzenia i racjonalnego wykorzystania roślin zielarskich, współpraca z przedsiębiorstwami zielarskimi, z ośrodkami naukowymi zajmującymi się badaniami dotyczącymi uprawy roślin leczniczych i technologii leku roślinnego, promocja polskiego zielarstwa, integrowanie środowiska zielarskiego, kreowanie poglądów dotyczących zielarstwa i ziołolecznictwa oraz stosowania fitoterapii. W konferencji udział wzięło około 90 osób.
Uczestnikami konferencji były osoby zajmujące się problematyką zielarstwa i ziołolecznictwa, zatrudnieni w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym i kosmetycznym oraz w ośrodkach naukowych, jak również plantatorzy ziół. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Radosław Grzegorczyk z Departamentu Rynków Rolnych MRiRW, prof. dr hab. Aleksander P. Mazurek z Narodowego Instytutu Leków, prof. dr hab. Iwona Wawer z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie i reprezentująca Krajową Radę Suplementów i Odżywek, prof. dr hab. Renata Ochocka oraz prof. dr hab. Roman Kaliszan z Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Katarzyna Tomaszewska i Wojciech Dymowski z URPLWMiPB, a także przedstawiciele poznańskiego środowiska naukowego z Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Poznańskiej, Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Lokalne władze reprezentował burmistrz Żerkowa Jacek Jędraszczyk.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.
Mam kod dostępu
 • Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu albo wszystkich artykułów (w zależności od wybranej opcji), należy wprowadzić kod.
 • Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.
 • Aby kupić kod proszę skorzystać z jednej z poniższych opcji.

Opcja #1

19

Wybieram
 • dostęp do tego artykułu
 • dostęp na 7 dni

uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony

Opcja #2

49

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 30 dni
 • najpopularniejsza opcja

Opcja #3

119

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 90 dni
 • oszczędzasz 28 zł
Postępy Fitoterapii 3/2013
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii