Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografię? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis – wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Fitoterapii 4/2019, s. 307-309
Karolina Szypuła
Rodzina Hasco świętuje jubileusz 35-lecia działalności
Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A.
Symboliczna inauguracja jubileuszu w gronie pracowników, wizyty gości honorowych, wsparcie wydarzeń sportowych, himalaistów i paraolimpijczyków, debiut nowego leku na polskim rynku, wielka gala i odznaczenie państwowe dla Prezesa dr. n. biol. Stanisława Hana to tylko wybrane aktywności i wydarzenia, jakie składają się na całoroczne obchody jubileuszu 35-lecia działalności firmy Hasco-Lek.
Początki firmy Hasco-Lek nie należały do najłatwiejszych. W latach 80. prawo do produkcji leków miały wyłącznie przedsiębiorstwa państwowe, dlatego Stanisław Han zdecydował się na produkcję perfum, które bardzo szybko podbiły rynek polski. Dopiero zmiany po 1989 roku oraz środki zgromadzone ze sprzedaży kosmetyków pozwoliły na wytwarzanie leków. Już na początku lat 90. na aptecznych półkach pojawiły się m.in. syrop Tussipini, olejek kamforowy czy woda utleniona.
Dziś Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. jest jedną z najprężniej rozwijających się firm w branży farmaceutycznej. To w 100% polska firma rodzinna i jeden z największych pracodawców na Dolnym Śląsku. W trakcie trwającego jubileuszu zarząd i pracownicy celebrują i z dumą wspominają trzy i pół dekady pracy na rzecz zdrowia i poprawy komfortu życia Polaków.
„Ten rok jest dla mnie szczególnym okresem. Nie tylko z uwagi na symboliczną podróż w czasie i powrót pamięcią do początków firmy. Ten jubileusz jest przede wszystkim doskonałą okazją, by wyrazić wdzięczność wszystkim tym, którym zawdzięczam to, gdzie dziś jestem ja i moi bliscy ? podkreśla dr Stanisław Han. ? Obchody naszego jubileuszu rozpoczęliśmy bardzo symbolicznie od posadzenia dębu przy głównej siedzibie i od spotkania w gronie wielu pracowników, którzy od lat budują ze mną przedsiębiorstwo Hasco-Lek” ? dodaje Stanisław Han.
Jednym z pierwszych honorowych gości trwającego jubileuszu był Prezydent RP Andrzej Duda, który w trakcie wizyty nie krył podziwu dla działalności w 100% polskiej firmy rodzinnej, zatrudniającej ponad 1600 pracowników. Zarówno w przemówieniu, jak i w pamiątkowym wpisie do jubileuszowej księgi uznał Hasco-Lek za „jedno z najważniejszych miejsc na mapie innowacyjnej Rzeczypospolitej”.
Firmę odwiedziła także Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz, która spotkała się z zarządem spółki, zwiedziła dział produkcji, a także zapoznała się z działalnością laboratoriów: badawczego i kontroli jakości.
Hasco-Lek wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, nieustannie stawia na dynamiczny rozwój i inwestuje w nowe technologie. Firma od lat cieszy się zaufaniem milionów Polaków, a także obywateli 40 krajów na całym świecie. Jest producentem ponad 350 leków, suplementów diety i wyrobów medycznych, wśród których znajdziemy takie marki, jak: IBUM, Mensil, DIH, Juvit, Hascovir, Ulgix, Mel.
„Jesteśmy liderem w sprzedaży leków w formie doustnych płynów, zawiesin i syropów oraz produktów w postaci kapsułek żelatynowych miękkich na polskim rynku” ? wylicza Prezes Stanisław Han.
Przedsiębiorstwo produkuje rocznie blisko 43 mln opakowań. Oznacza to, że statystycznie w ciągu 12 miesięcy w apteczce każdego Polaka pojawia się minimum jedno opakowanie, które powstało w jednym z dwóch nowoczesnych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych we Wrocławiu i podwrocławskich Siechnicach. W 2019 roku na rynku zadebiutował także nowy lek przeciwbólowy IBUM Supermax.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp tylko do jednego, POWYŻSZEGO artykułu w Czytelni Medycznej
(uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony)

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem , należy wprowadzić kod:

Kod (cena 19 zł za 7 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

 

 

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 49 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Fitoterapii 4/2019
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii