Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografie? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis - wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Nowa Medycyna 4/2017, s. 141
Małgorzata Kołodziejczak
Od Redaktora Naczelnego
Drodzy Czytelnicy
W bieżącym numerze szczególnie polecam Państwu do przeczytania pracę poglądową dotyczącą świądu odbytu. Z uwagi na trudności ze znalezieniem przyczyny świądu, u dużej części pacjentów podejmowane jest jedynie leczenie objawowe. Autorzy artykułu prezentują ciekawe, nowatorskie podejście do problemu świądu, związane z oceną flory jelitowej oraz parametrów odporności śluzówkowej i stanu zapalnego.
W dziale historycznym znajdziecie Państwo pracę przedstawiającą historię leczenia choroby hemoroidalnej, pełną zaskakujących, ciekawych informacji, wręcz „perełek historycznych” związanych z leczeniem tej choroby na przestrzeni wieków. Z artykułu dowiedziałam się m.in., że geniusz wszechczasów, Hipokrates, opisał metodę podwiązywania hemoroidów polegającą na przebiciu ich igłą i zawiązaniu bardzo grubą, wełnianą nicią, czyli był prekursorem metody gumkowania hemoroidów.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu oraz innych artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Nowa Medycyna 4/2017
Strona internetowa czasopisma Nowa Medycyna