Ponad 7000 publikacji medycznych!
Statystyki za 2021 rok:
odsłony: 8 805 378
Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu
© Borgis - Postępy Fitoterapii 2-3/2001, s. 37-38
Elżbieta Kralkowska-Mielcarek
Międzynarodowe Targi Zielarskie INTERHERBA 2001
Key words: interherba.W dniach 04-07 kwietnia 2001 r. już po raz piąty odbyły się Międzynarodowe Targi Zielarskie INTERHERBA. Targom INTERHERBA 2001 towarzyszyły Międzynarodowe Targi Dentystyczne SALDENT oraz Międzynarodowy Salon Medyczny – Profilaktyka i Lecznictwo SALMED.
Otwarcia targów dokonał minister zdrowia prof. dr hab. Grzegorz Opala. W otwarciu brali również udział: wiceministrowie Tomasz Grottel oraz Andrzej Ryś, a także doradca Ministra Zdrowia prof. Marek Rudnicki.Władze Wielkopolski i miasta Poznania reprezentowali: wicemarszałek Jan Kopczyk, I wicewojewoda Jacek Stępień oraz wiceprezydent miasta Poznania Andrzej Grzybowski. Polski Komitet Zielarski reprezentował jego prezes prof. dr hab. Jerzy Lutomski.
Po raz pierwszy, podczas trwania tegorocznych targów INTERHERBA, umożliwiono polskim wystawcom sprzedaż wyrobów bezpośrednio na stoiskach.
Godne podkreślenia jest to, że targi INTERHERBA służą prezentacji osiągnięć przemysłu zielarskiego i kosmetycznego oraz postępu naukowego w zakresie surowców pochodzenia roślinnego. Szczególny postęp dało się zauważyć w praktycznym wykorzystaniu roślin zielarskich i ich wyciągów do produkcji naturalnych kosmetyków a także dodatków dietetycznych specjalnego żywieniowego przeznaczenia.
Wśród wystawców prezentowały się takie firmy jak: PZZ „Herbapol” SA z Poznania, AGROPHARM SA z Tuszyna, Farmapol Sp. z o.o. z Poznania, Martin Bauer Polska Sp. z o.o., Laboratorium Kosmetyków Naturalnych „Farmona” z Krakowa, Instytut Roślin i Przetworów Zielarskich z Poznania oraz firmy z Egiptu i Czech. W sumie w ekspozycji wzięło udział 14-tu wystawców.
Zdobywcom czołowych miejsc w konkursie INTERHERBA 2001, wręczono nagrody przyznane przez komisję konkursową wywodzącą się z członków Zarządu Głównego Polskiego Komitetu Zielarskiego w składzie: prof. dr hab. Jerzy Lutomski, doc. dr Ewa Segiet-Kujawa, mgr inż. Maria Mazurkiewicz i mgr inż. Andrzej Maleszka.
W kategorii „Interesujący wystrój stoiska” wyróżnienie otrzymała firma: Martin Bauer Polska Sp. z o.o.
W kategorii „Innowacje produkcyjne (Najnowszy wyrób)” wyróżnienia otrzymały:
1. „Agropharm” SA z Tuszyna za preparat „Nutriplant”, probiotyk – wielofunkcyjny środek spożywczy zawierający żywe kultury dobrotliwych bakterii Lactobacillus plantarum,
2. PZZ „Herbapol” SA z Poznania za preparat „Neopoldanen” do terapii przerostu gruczołu krokowego,
3. „Farmapol” Sp. z o.o. z Poznania za preparat dietetyczny „Topinulin” na bazie słonecznika bulwiastego, wspomagający metabolizm węglowodanów u cukrzyków,
4. Laboratorim Kosmetyków Naturalnych „Farmona” z Krakowa za serię kosmetyków naturalnych.
W ramach targów INTERHERBA odbyło się, podobnie jak w latach ubiegłych, Sympozjum pod hasłem „Bliżej ziół – bliżej zdrowia”. W tym roku tematyka dotyczyła „Znaczenia zdrowotnego i prozdrowotnego ziół”.
Sympozjum spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników (ok. 120 osób). Prezentowane referaty były interesujące i odkrywały nowe możliwości wykorzystania ziół dla celów leczniczych i prewencyjnych.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.
Mam kod dostępu
 • Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu albo wszystkich artykułów (w zależności od wybranej opcji), należy wprowadzić kod.
 • Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.
 • Aby kupić kod proszę skorzystać z jednej z poniższych opcji.

Opcja #1

24

Wybieram
 • dostęp do tego artykułu
 • dostęp na 7 dni

uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony

Opcja #2

59

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 30 dni
 • najpopularniejsza opcja

Opcja #3

119

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 90 dni
 • oszczędzasz 28 zł
Postępy Fitoterapii 2-3/2001
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii