Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografię? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis – wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Fitoterapii 2-3/2001, s. 37-38
Elżbieta Kralkowska-Mielcarek
Międzynarodowe Targi Zielarskie INTERHERBA 2001
Key words: interherba.
W dniach 04-07 kwietnia 2001 r. już po raz piąty odbyły się Międzynarodowe Targi Zielarskie INTERHERBA. Targom INTERHERBA 2001 towarzyszyły Międzynarodowe Targi Dentystyczne SALDENT oraz Międzynarodowy Salon Medyczny – Profilaktyka i Lecznictwo SALMED.
Otwarcia targów dokonał minister zdrowia prof. dr hab. Grzegorz Opala. W otwarciu brali również udział: wiceministrowie Tomasz Grottel oraz Andrzej Ryś, a także doradca Ministra Zdrowia prof. Marek Rudnicki.Władze Wielkopolski i miasta Poznania reprezentowali: wicemarszałek Jan Kopczyk, I wicewojewoda Jacek Stępień oraz wiceprezydent miasta Poznania Andrzej Grzybowski. Polski Komitet Zielarski reprezentował jego prezes prof. dr hab. Jerzy Lutomski.
Po raz pierwszy, podczas trwania tegorocznych targów INTERHERBA, umożliwiono polskim wystawcom sprzedaż wyrobów bezpośrednio na stoiskach.
Godne podkreślenia jest to, że targi INTERHERBA służą prezentacji osiągnięć przemysłu zielarskiego i kosmetycznego oraz postępu naukowego w zakresie surowców pochodzenia roślinnego. Szczególny postęp dało się zauważyć w praktycznym wykorzystaniu roślin zielarskich i ich wyciągów do produkcji naturalnych kosmetyków a także dodatków dietetycznych specjalnego żywieniowego przeznaczenia.
Wśród wystawców prezentowały się takie firmy jak: PZZ „Herbapol” SA z Poznania, AGROPHARM SA z Tuszyna, Farmapol Sp. z o.o. z Poznania, Martin Bauer Polska Sp. z o.o., Laboratorium Kosmetyków Naturalnych „Farmona” z Krakowa, Instytut Roślin i Przetworów Zielarskich z Poznania oraz firmy z Egiptu i Czech. W sumie w ekspozycji wzięło udział 14-tu wystawców.
Zdobywcom czołowych miejsc w konkursie INTERHERBA 2001, wręczono nagrody przyznane przez komisję konkursową wywodzącą się z członków Zarządu Głównego Polskiego Komitetu Zielarskiego w składzie: prof. dr hab. Jerzy Lutomski, doc. dr Ewa Segiet-Kujawa, mgr inż. Maria Mazurkiewicz i mgr inż. Andrzej Maleszka.
W kategorii „Interesujący wystrój stoiska” wyróżnienie otrzymała firma: Martin Bauer Polska Sp. z o.o.
W kategorii „Innowacje produkcyjne (Najnowszy wyrób)” wyróżnienia otrzymały:
1. „Agropharm” SA z Tuszyna za preparat „Nutriplant”, probiotyk – wielofunkcyjny środek spożywczy zawierający żywe kultury dobrotliwych bakterii Lactobacillus plantarum,
2. PZZ „Herbapol” SA z Poznania za preparat „Neopoldanen” do terapii przerostu gruczołu krokowego,
3. „Farmapol” Sp. z o.o. z Poznania za preparat dietetyczny „Topinulin” na bazie słonecznika bulwiastego, wspomagający metabolizm węglowodanów u cukrzyków,
4. Laboratorim Kosmetyków Naturalnych „Farmona” z Krakowa za serię kosmetyków naturalnych.
W ramach targów INTERHERBA odbyło się, podobnie jak w latach ubiegłych, Sympozjum pod hasłem „Bliżej ziół – bliżej zdrowia”. W tym roku tematyka dotyczyła „Znaczenia zdrowotnego i prozdrowotnego ziół”.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp tylko do jednego, POWYŻSZEGO artykułu w Czytelni Medycznej
(uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony)

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem , należy wprowadzić kod:

Kod (cena 19 zł za 7 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

 

 

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 49 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Fitoterapii 2-3/2001
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii