Ponad 7000 publikacji medycznych!
Statystyki za 2021 rok:
odsłony: 8 805 378
Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu
© Borgis - Medycyna Rodzinna 3-4/2002, s. 127
Konkurs o Order Doktora Ojboli.
Program promocji medycyny rodzinnej w PolsceNa świecie zwraca się coraz większą uwagę na rolę podstawowej opieki zdrowotnej oraz profilaktyki w systemie ochrony zdrowia. Lekarz pierwszego kontaktu ma gwarantować ciągłość opieki nad pacjentem i interdyscyplinarne podejście do diagnostyki i leczenia. Zadaniem lekarza rodzinnego jest promowanie postaw prozdrowotnych.
Medycyna rodzinna by właściwie spełniać swoje zadania, musi być dobrze znana i rozumiana. Konkurs o Order Doktora Ojboli promuje medycynę rodzinną i wiedzę o niej. Chcemy pokazywać lekarzy z wysokimi kwalifikacjami zawodowymi, oddanych pacjentom, obdarzanych zaufaniem, ciepłych i serdecznych, zaangażowanych w swoją pracę.
Patronat Merytoryczny nad Konkursem sprawuje Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Jest to instytucja istniejąca od 1992 roku, a do jej założycieli należeli min.: śp. Senator Zofia Kuratowska, prof. Maciej Latalski, prof. Tadeusz Tołłoczko. Do Kolegium należą wszystkie liczące się w kraju osobistości związane z medycyną rodzinną, a także lekarze mający specjalizację z medycyny rodzinnej. Jedną z form działalności Kolegium jest promocja i upowszechnianie medycyny rodzinnej. Członkowie Kolegium od pierwszej edycji zasiadają w Kapitule Konkursu o Order Doktora Ojboli.
Konkurs o Order Doktora Ojboli ma charakter otwartego plebiscytu, w czasie którego wybierany jest najsympatyczniejszy lekarz rodzinny w Polsce. Pacjenci mogą oddawać głosy na kuponach drukowanych w prasie lokalnej a także poprzez internet. Nagradzamy serdeczność, ciepło, ludzką życzliwość, wysokie kwalifikacje zawodowe, zaangażowanie w pracę lekarza rodzinnego. Tytuł Doktora Ojboli otrzymuje lekarz rodzinny, na którego oddała głos największa liczba pacjentów. Naszym celem jest tworzenie wśród pacjentów pozytywnych skojarzeń związanych z lekarzem rodzinnym, które przenoszą się na wszystkich bohaterów konkursu.
PRZEBIEG IV EDYCJI
W tym roku pacjenci już po raz czwarty przyznają najsympatyczniejszemu lekarzowi rodzinnemu w Polsce Order Doktora Ojboli. Od lutego 2002 r. Z całej Polski napływają głosy na najsympatyczniejszych lekarzy rodzinnych.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.
Mam kod dostępu
 • Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu albo wszystkich artykułów (w zależności od wybranej opcji), należy wprowadzić kod.
 • Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.
 • Aby kupić kod proszę skorzystać z jednej z poniższych opcji.

Opcja #1

19

Wybieram
 • dostęp do tego artykułu
 • dostęp na 7 dni

uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony

Opcja #2

49

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 30 dni
 • najpopularniejsza opcja

Opcja #3

119

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 90 dni
 • oszczędzasz 28 zł
Medycyna Rodzinna 3-4/2002
Strona internetowa czasopisma Medycyna Rodzinna