Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografie? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis - wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Fitoterapii 1/2001, s. 29
Zbigniew Kwias
Neopoldanen – nowa możliwość leczenia prostaty
Kierownik Kliniki Urologii Akademii Medycznej w Poznaniu
NOEPOLDANEN – preparat produkcji Poz-nańskich Zakładów Zielarskich jest nowym i kolejnym środkiem opracowanym przez polskich wytwórców dla leczenia gruczołu krokowego zwanego też przerostem stercza czy prostatą.
Podobnie jak preparaty produkowane do tej pory – wykorzystuje on do celów terapeutycznych substancje czynne, znajdujące się w korze śliwy afrykańskiej i w zarodkach kukurydzy (to znaczy wykorzystują aktywność biologiczną znajdujących się w tych roślinach frakcji lipofilnych). O ile jednak dotychczas używane w leczeniu prostaty środki tej firmy były preparatami prostymi (POLDANEN opierał się na wyciągu z kory śliwy afrykańskiej, PROSTEROL na zarodkach kukurydzy, PEPOSTEROL na pestkach dyni), to NEOPOLDANEN jako środek złożony korzysta zarówno z wyciągu gęstego z zarodków kukurydzy zwyczajnej, jak też z wyciągu gęstego kory śliwy afrykańskiej. Obydwa te preparaty jako składniki biologicznie czynne zawierają bitosterole oraz ich połączenie glikozydowe zaliczane do środków lipotropowych. Związki sterolowe wpływają regenerująco na komórki nabłonka gruczołu krokowego, pobudzają jego wydzielanie. Działają szczególnie korzystnie w zaburzeniach oddawania moczu wynikających z przerostu gruczołu krokowego BPH (Bening Prostatis Hiperplasia). Tak więc NEOPOLDANEN może być z powodzeniem stosowany w trudnościach z oddawaniem moczu na tym tle, jak też przed i po zabiegach operacyjnych na gruczole krokowym.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu oraz innych artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 20 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Fitoterapii 1/2001
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii