Ponad 7000 publikacji medycznych!
Statystyki za 2021 rok:
odsłony: 8 805 378
Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu
© Borgis - Postępy Fitoterapii 1/2001, s. 29
Zbigniew Kwias
Neopoldanen – nowa możliwość leczenia prostaty
Kierownik Kliniki Urologii Akademii Medycznej w PoznaniuNOEPOLDANEN – preparat produkcji Poz-nańskich Zakładów Zielarskich jest nowym i kolejnym środkiem opracowanym przez polskich wytwórców dla leczenia gruczołu krokowego zwanego też przerostem stercza czy prostatą.
Podobnie jak preparaty produkowane do tej pory – wykorzystuje on do celów terapeutycznych substancje czynne, znajdujące się w korze śliwy afrykańskiej i w zarodkach kukurydzy (to znaczy wykorzystują aktywność biologiczną znajdujących się w tych roślinach frakcji lipofilnych). O ile jednak dotychczas używane w leczeniu prostaty środki tej firmy były preparatami prostymi (POLDANEN opierał się na wyciągu z kory śliwy afrykańskiej, PROSTEROL na zarodkach kukurydzy, PEPOSTEROL na pestkach dyni), to NEOPOLDANEN jako środek złożony korzysta zarówno z wyciągu gęstego z zarodków kukurydzy zwyczajnej, jak też z wyciągu gęstego kory śliwy afrykańskiej. Obydwa te preparaty jako składniki biologicznie czynne zawierają bitosterole oraz ich połączenie glikozydowe zaliczane do środków lipotropowych. Związki sterolowe wpływają regenerująco na komórki nabłonka gruczołu krokowego, pobudzają jego wydzielanie. Działają szczególnie korzystnie w zaburzeniach oddawania moczu wynikających z przerostu gruczołu krokowego BPH (Bening Prostatis Hiperplasia). Tak więc NEOPOLDANEN może być z powodzeniem stosowany w trudnościach z oddawaniem moczu na tym tle, jak też przed i po zabiegach operacyjnych na gruczole krokowym.
Badania farmakologiczne preparatu NEOPOLDANEN prowadzone w Zakładach Farmakologii Klinicznej Akademii Medycznej pod kierunkiem prof. dr hab. Aleksandra Mrozikiewicza, potwierdziły istnienie tego pożądanego działania preparatu na przerost gruczołu krokowego zwierząt doświadczalnych. Stwierdzono też dodatkową korzystną cechę badanego preparatu, a mianowicie to, że w analizowanych metodykach badawczych nie wywołuje on żadnych działań niepożądanych. W trakcie badań toksykologicznych nie ujawniono objawów toksyczności ostrej i podostrej.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.
Mam kod dostępu
 • Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu albo wszystkich artykułów (w zależności od wybranej opcji), należy wprowadzić kod.
 • Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.
 • Aby kupić kod proszę skorzystać z jednej z poniższych opcji.

Opcja #1

24

Wybieram
 • dostęp do tego artykułu
 • dostęp na 7 dni

uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony

Opcja #2

59

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 30 dni
 • najpopularniejsza opcja

Opcja #3

119

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 90 dni
 • oszczędzasz 28 zł
Postępy Fitoterapii 1/2001
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii