Ponad 7000 publikacji medycznych!
Statystyki za 2021 rok:
odsłony: 8 805 378
Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu
© Borgis - Postępy Fitoterapii 1/2001, s. 35
Bogdan Kędzia
Z życia Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego29 września 2000 r. odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Sekcji Fitoterapii PTL w Przedsiębiorstwie Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek we Wrocławiu. Posiedzenie zostało zwołane z inicjatywy i na zaproszenie dyrektora firmy – mgr. Stanisława Hana. Dyskusja, która wywiązała się w trakcie spotkania, dotyczyła głównie promocji polskiego leku i trudności na jakie napotyka on w konkurencji z lekami zagranicznymi.
Po prezentacji firmy Hasco-Lek (film) przedstawiono zebranym najnowsze produkowane przez firmę leki. Uczestnicy mieli także okazję zwiedzenia ultranowoczesnego zakładu produkcyjnego firmy.
17 listopada ubiegłego roku odbyło się kolejne posiedzenie, które poświęcone było, prawie w całości, zagadnieniom szkolenia lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy rodzinnych i farmaceutów z zakresu fitoterapii. Uzgodniono, że tematyką tą zajmie się powołany w ramach Sekcji Zespół roboczy do spraw szkoleń. W skład zespołu weszli: prof. dr hab. Jan Hasik, doc. dr hab. Bogdan Kędzia, dr Jerzy Jambor, dr Witold Kapczyński i dr Jadwiga Panek-Lenartowicz.
W ramach posiedzenia Zespołu roboczego do spraw szkoleń, które odbyło się 28 grudnia 2000 r. zaplanowano przeprowadzenie 3 szkoleń w bieżącym roku: dwóch w Poznaniu i jednego w Lublinie.
24 listopada ubiegłego roku sekretarz Zarządu Sekcji wziął udział w Plenum Zarządu Głównego PTL, na którym zostało zaprezentowane, przy dużym zainteresowaniu zebranych, czasopismo „Postępy Fitoterapii”, wydawane pod patronatem Sekcji Fitoterapii PTL.
Wypada także powrócić do inicjatywy Zarządu Sekcji Fitoterapii PTL dotyczącej próby zdobycia funduszy na szkolenie lekarzy i farmaceutów w zakresie problematyki lecznictwa ziołowego. W odpowiedzi na nasz apel, skierowany do 17 firm krajowych produkujących leki ziołowe, wsparcie finansowe Sekcji wyraziło 5 firm. Są to w kolejności dokonanych wpłat: Biofarm (Poznań), Herbapol (Wrocław), Herbapol (Poznań), Curtis Healthcare (Poznań) i Phytopharm (Klęka), za co Zarząd Sekcji Fitoterapii PTL składa ofiarodawcom serdeczne podziękowanie. Pieniądze te zostaną zgodnie z intencją wykorzystane na organizowanie szkoleń dla lekarzy i farmaceutów.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.
Mam kod dostępu
 • Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu albo wszystkich artykułów (w zależności od wybranej opcji), należy wprowadzić kod.
 • Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.
 • Aby kupić kod proszę skorzystać z jednej z poniższych opcji.

Opcja #1

24

Wybieram
 • dostęp do tego artykułu
 • dostęp na 7 dni

uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony

Opcja #2

59

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 30 dni
 • najpopularniejsza opcja

Opcja #3

119

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 90 dni
 • oszczędzasz 28 zł
Postępy Fitoterapii 1/2001
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii