Ludzkie koronawirusy - autor: Krzysztof Pyrć z Zakładu Mikrobiologii, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński, Kraków

Chcesz wydać pracę habilitacyjną, doktorską czy monografię? Zrób to w Wydawnictwie Borgis – jednym z najbardziej uznanych w Polsce wydawców książek i czasopism medycznych. W ramach współpracy otrzymasz pełne wsparcie w przygotowaniu książki – przede wszystkim korektę, skład, projekt graficzny okładki oraz profesjonalny druk. Wydawnictwo zapewnia szybkie terminy publikacji oraz doskonałą atmosferę współpracy z wysoko wykwalifikowanymi redaktorami, korektorami i specjalistami od składu. Oferuje także tłumaczenia artykułów naukowych, skanowanie materiałów potrzebnych do wydania książki oraz kompletowanie dorobku naukowego.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Nauk Medycznych 8/2010, s. 583
O pięćdziesięcioletniej działalności Szpitala Bielańskiego
Szanowni Państwo!
50 lat Szpitala Bielańskiego to czas, który trudno ująć w słowa. Tak wiele zdarzyło się w medycynie, w naszym kraju, w naszym otoczeniu i w nas samych. A On, Nasz Szpital i jego historia trwa i ciągle pisze się na nowo.
Stoi na skraju Lasu Bielańskiego, gdzie wydawałoby się całkiem niedawno spędzali radośnie kanikułę Warszawiacy płynąc statkiem do Młocin, czy bawiąc na karuzeli na Bielanach co niedziela...
Monumentalny, piękny budynek lat pięćdziesiątych, który po brzegi wypełniają historie miliona hospitalizowanych pacjentów, dydaktyka i nowoczesna medycyna.
Zbudowany w kształcie litery H. Prawe ramię zajmuje SOR, Oddział Gastrologii, Klinika Nefrologii i IV Oddział Chorób Wewnętrznych, Klinika Chirurgii Naczyniowej, dwa Kliniczne Oddziały Neurochirurgii, Oddział Urologii, Chirurgii Dzieci i Kliniczny Oddział Kardiologii. Lewe ramię to królestwo: Kliniki Położnictwa i Ginekologii, Neonatologii z Patologią Noworodka, Oddziału Laryngologii, Kliniki Endokrynologii i I Oddziału Chorób Wewnętrznych, Kliniki Neurologii, Ortopedii i Traumatologii, Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej. Oba ramiona spinają: OIT, Blok Operacyjny, Zakład Rehabilitacji, Laboratorium, Rentgenodiagnostyka. Trochę z boku Przychodnia Specjalistyczna, Przyszpitalna i Administracja. Wszystko razem to 598 łóżek i 1700 pracowników, z czego ponad 1500 pracuje bezpośrednio z pacjentami.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 30 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Nauk Medycznych 8/2010
Strona internetowa czasopisma Postępy Nauk Medycznych

Pozostałe artykuły z numeru 8/2010: