Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Chcesz wydać pracę doktorską, habilitacyjną czy monografię? Zrób to w Wydawnictwie Borgis – jednym z najbardziej uznanych w Polsce wydawców książek i czasopism medycznych. W ramach współpracy otrzymasz pełne wsparcie w przygotowaniu książki – przede wszystkim korektę, skład, projekt graficzny okładki oraz profesjonalny druk. Wydawnictwo zapewnia szybkie terminy publikacji oraz doskonałą atmosferę współpracy z wysoko wykwalifikowanymi redaktorami, korektorami i specjalistami od składu. Oferuje także tłumaczenia artykułów naukowych, skanowanie materiałów potrzebnych do wydania książki oraz kompletowanie dorobku naukowego.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Fitoterapii 4/2009, s. 260-261
Wspomnienie o Franciszku Fellmannie wybitnym bioenergoterapeucie
Nasza współpraca, to znaczy moja i mojej żony – Elżbiety Hołdernej-Kędzi, z wybitnym już wówczas polskim bioenergoterapeutą Franciszkiem Fellmannem rozpoczęła się w grudniu 1996 roku. Nasz ówczesny dyrektor Instytutu Roślin i Przetworów Zielarskich w Poznaniu – prof. dr hab. Jerzy Lutomski zapytał nas, czy jesteśmy w stanie wykazać, że Pan Franciszek Fellmann za pomocą swojej energii zniszczy drobnoustroje obecne w kremie. Uzyskał on bowiem taką informację z Agrofarmu w Tuszynie pod Łodzią, że Pan Fellmann dokonał tego w kremie wiesiołkowym, wytwarzanym przez tę firmę farmaceutyczną. Zgodziliśmy się przeprowadzić taki eksperyment nie bardzo wierząc w jego powodzenie. Przygotowaliśmy krem eucerynowy, do którego wprowadziliśmy hodowlę standardowego szczepu gronkowca złocistego ( Staphylococcus aureus ATCC 6538P) w liczbie 1.800.000 komórek na gram produktu, pobraliśmy próbkę do badań kontrolnych i pozwoliliśmy Panu Franciszkowi zanurzyć w nim dłonie obu rąk. Po 15 min próbkę kontrolną i próbkę naenergetyzowaną przez niego poddaliśmy badaniom ilościowym. Następnego dnia ku naszemu dużemu zdziwieniu okazało się, że w próbie kremu eucerynowego naenergetyzowanego przez Pana Franciszka liczba gronkowców wynosiła tylko 67.000 w 1 g. Na tej podstawie należało przyjąć, że energia jaką działał na krem eucerynowy Pan Franciszek Fellmann obniżyła liczbę gronkowców złocistych w tym produkcie o 94,3%. Doświadczenie powtórzone kilka dni później dało podobny efekt bakteriobójczy. Pod wpływem energii organizmu Pana Fellmana liczba gronkowców obniżyła się o 98,1%.
Wyniki te zainspirowały Pana Franciszka Fellmanna do dalszych badań, a mianowicie sporządził on we własnym zakresie balsam bioenergetyczny do ciała zawierający wyciąg z wiesiołka, do którego dodaliśmy gronkowce i po 7 dniach przechowywania w temperaturze pokojowej określiliśmy efekty działania. Badania wykazały, że balsam ten obniżył liczbę gronkowców złocistych o 99,5%. Kolejne doświadczenie, w którym użyto pałeczki ropy błękitnej ( Pseudomonas aeruginosa), drobnoustroju wysoce chorobotwórczego dla człowieka, dały podobne efekty. Balsam bioenergetyczny obniżył liczbę tych bakterii o 98,1%. Równie skutecznie na gronkowce chorobotwórcze wyizolowane z czyraka oraz na pałeczki ropy błękitnej pochodzące z ropy działała naenergetyzowana przez Pana Fellmanna maść pod nazwą Echinapur (z wyciągiem z jeżówki).
Kolejne badania, wykonywane w 1998 roku, dotyczyły syropu prawoślazowego ( Sirupus Althaeae) produkowanego przez Firmę Almagra w Orchowie koło Mogilna. Po naenergetyzowaniu u producenta syrop ten niszczył gronkowce złociste w ciągu 3 godz. w 77,5%.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 30 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Fitoterapii 4/2009
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii