Ponad 7000 publikacji medycznych!
Statystyki za 2021 rok:
odsłony: 8 805 378
Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu
© Borgis - Postępy Fitoterapii 4/2009, s. 260-261
Wspomnienie o Franciszku Fellmannie wybitnym bioenergoterapeucieNasza współpraca, to znaczy moja i mojej żony – Elżbiety Hołdernej-Kędzi, z wybitnym już wówczas polskim bioenergoterapeutą Franciszkiem Fellmannem rozpoczęła się w grudniu 1996 roku. Nasz ówczesny dyrektor Instytutu Roślin i Przetworów Zielarskich w Poznaniu – prof. dr hab. Jerzy Lutomski zapytał nas, czy jesteśmy w stanie wykazać, że Pan Franciszek Fellmann za pomocą swojej energii zniszczy drobnoustroje obecne w kremie. Uzyskał on bowiem taką informację z Agrofarmu w Tuszynie pod Łodzią, że Pan Fellmann dokonał tego w kremie wiesiołkowym, wytwarzanym przez tę firmę farmaceutyczną. Zgodziliśmy się przeprowadzić taki eksperyment nie bardzo wierząc w jego powodzenie. Przygotowaliśmy krem eucerynowy, do którego wprowadziliśmy hodowlę standardowego szczepu gronkowca złocistego ( Staphylococcus aureus ATCC 6538P) w liczbie 1.800.000 komórek na gram produktu, pobraliśmy próbkę do badań kontrolnych i pozwoliliśmy Panu Franciszkowi zanurzyć w nim dłonie obu rąk. Po 15 min próbkę kontrolną i próbkę naenergetyzowaną przez niego poddaliśmy badaniom ilościowym. Następnego dnia ku naszemu dużemu zdziwieniu okazało się, że w próbie kremu eucerynowego naenergetyzowanego przez Pana Franciszka liczba gronkowców wynosiła tylko 67.000 w 1 g. Na tej podstawie należało przyjąć, że energia jaką działał na krem eucerynowy Pan Franciszek Fellmann obniżyła liczbę gronkowców złocistych w tym produkcie o 94,3%. Doświadczenie powtórzone kilka dni później dało podobny efekt bakteriobójczy. Pod wpływem energii organizmu Pana Fellmana liczba gronkowców obniżyła się o 98,1%.
Wyniki te zainspirowały Pana Franciszka Fellmanna do dalszych badań, a mianowicie sporządził on we własnym zakresie balsam bioenergetyczny do ciała zawierający wyciąg z wiesiołka, do którego dodaliśmy gronkowce i po 7 dniach przechowywania w temperaturze pokojowej określiliśmy efekty działania. Badania wykazały, że balsam ten obniżył liczbę gronkowców złocistych o 99,5%. Kolejne doświadczenie, w którym użyto pałeczki ropy błękitnej ( Pseudomonas aeruginosa), drobnoustroju wysoce chorobotwórczego dla człowieka, dały podobne efekty. Balsam bioenergetyczny obniżył liczbę tych bakterii o 98,1%. Równie skutecznie na gronkowce chorobotwórcze wyizolowane z czyraka oraz na pałeczki ropy błękitnej pochodzące z ropy działała naenergetyzowana przez Pana Fellmanna maść pod nazwą Echinapur (z wyciągiem z jeżówki).
Kolejne badania, wykonywane w 1998 roku, dotyczyły syropu prawoślazowego ( Sirupus Althaeae) produkowanego przez Firmę Almagra w Orchowie koło Mogilna. Po naenergetyzowaniu u producenta syrop ten niszczył gronkowce złociste w ciągu 3 godz. w 77,5%.
W tym czasie dokonaliśmy jeszcze jednej obserwacji. Gronkowce złociste dodane do butelki syropu Aronivit (zawierającego wyciąg z aronii) pod wpływem bezpośredniego wpływu energii Pana Fellmanna, po 15 min trzymania opakowania w dłoniach, zostały zniszczone w 100%. Natomiast gronkowce obecne w syropie, który był energetyzowany z odległości 50 cm, przeżyły. Co więcej ich liczba pod wpływem energii przekazywanej z takiej odległości jeszcze się powiększyła.
Wyniki tych badań potwierdziły nasze wcześniejsze przypuszczenia, że bezpośrednie działanie energii z pewnej odległości nie tylko ich nie niszczy, ale wręcz pobudza do rozwoju.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.
Mam kod dostępu
 • Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu albo wszystkich artykułów (w zależności od wybranej opcji), należy wprowadzić kod.
 • Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.
 • Aby kupić kod proszę skorzystać z jednej z poniższych opcji.

Opcja #1

24

Wybieram
 • dostęp do tego artykułu
 • dostęp na 7 dni

uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony

Opcja #2

59

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 30 dni
 • najpopularniejsza opcja

Opcja #3

119

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 90 dni
 • oszczędzasz 28 zł
Postępy Fitoterapii 4/2009
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii