Ponad 7000 publikacji medycznych!
Statystyki za 2021 rok:
odsłony: 8 805 378
Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu
© Borgis - Postępy Fitoterapii 4/2009, s. 262-264
Kolejny rok aktywności naukowo-popularyzacyjnej Docenta Aleksandra Ożarowskiego**Warszawa w grudniu 2009
Wielce Szanowni i Drodzy Przyjaciele i Znajomi
Zgodnie z przyjętym od kilku lat zwyczajem kieruję do licznego grona Przyjaciół i Znajomych informację o moich osobistych kontaktach i dokonaniach u progu Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2010. Mija już rok 2009 a ja 16 stycznia rozpocznę 95 rok życia oraz 62 rok aktywności naukowo-popularyzacyjnej w zakresie posiadanych specjalizacji.
W mijającym roku 2009 w dniu 20 stycznia udzieliłem wywiadu dziennikarce pani Sabinie Zwolińskiej-Kańtoch na temat sposobu usuwania z organizmu szkodliwych pierwiastków zwanego chelatacją oraz o atakach na medycynę naturalną, inspirowanych prawdopodobnie przez niektóre międzynarodowe koncerny farmaceutyczne.
Dnia 28 stycznia skierowałem do Prezesa Urzędu Rejestracji Leków w Warszawie, ul. Ząbkowska 41, obszerne pismo pt. „Witamina E naturalna, czyli cztery tokoferole plus cztery tokotrienole”. Informuję, że w USA i Kanadzie są dostępne w aptekach preparaty witaminy E złożone z czterech lub ośmiu naturalnych komponentów, gdy u nas witaminą E jest pojedynczy syntetyczny związek – racemat.
Dnia 30 stycznia inż. Tadeusz Polański, właściciel wytwórni farmaceutycznej „Leki Natury” w Rykach, zaprosił mnie i dra n. med. Antoniego Krasickiego. Po zwiedzeniu świetnie prezentującej się wytwórni rozmawialiśmy o aktualnej sytuacji produkcji leków roślinnych w Polsce i możliwościach jej rozszerzenia. Dowiedzieliśmy się, że szereg osób informowało, iż krople Immunofort produkowane w Rykach działają skutecznie przeciw wirusom grypowo-przeziębieniowym i stanowią skuteczną ochronę przed infekcją.
Dnia 7 lutego przybyły do mnie z wizytą pani dr Ewa Czerwińska – Prezes Polskiego Towarzystwa Homeopatycznego oraz pani prof. dr Elżbieta Demałowicz-Malarczyk. Zostałem zaproszony jako gość honorowy na 64-th Congress of the Liga Medicorum Homeopathica Internationalis, który będzie obradował 26-28 sierpnia w Warszawie. Jako przyszły dar dla Polskiego Towarzystwa Homeopatycznego przygotowuję duży plik wartościowych dzieł z mojego księgozbioru.
Dnia 11 lutego na zebraniu Mokotowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Warszawie, ul. Piaseczyńska 14/16, miałem wykład „Praktyczne zastosowanie witaminy C dla osób starszych”.
W dniu 7 marca na XXIX Targach Medycyny Naturalnej w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach, plac Sejmu Śląskiego 2, miałem wykład „Witamina C w profilaktyce i leczeniu objawów chorobowych”, następnie odpowiadałem na liczne pytania słuchaczy. Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy przedstawiłem wit. C jako autentyczne, naturalne i wysoce skuteczne oraz całkowicie bezpieczne panaceum.
Dnia 18 kwietnia uczestniczyłem w konferencji naukowej Polskiej Unii Samorządowej oraz Zespołu Doradców w Warszawie na temat aktywizacji potencjału gospodarczego Polski. Moja wypowiedź: „Polski przemysł zielarski i farmaceutyczny – okres rozwoju i obecna degradacja”.
15 maja brałem udział w organizowanej przez „Gazetę Farmaceutyczną” w hotelu Radisson w Warszawie konferencji nt. „Dzień Polskiej Farmacji” z udziałem zaproszonych gości z całego kraju.
W dniu 3 czerwca byłem gościem na zebraniu Koła Sybiraków Warszawa Praga- Południe w Domu Kultury ul. Blokowa nr l. Przewodniczyła pani Prezes Danuta Kominiak. Otrzymałem jej książkę „Byłam w raju Sowieckim”. Moja krótka wypowiedź dotyczyła leczniczych właściwości witaminy C.
W dniach 25-27 czerwca byłem gościem honorowym w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu na konferencji o roślinach leczniczych w kulturze, nauce i sztuce. Konferencję otworzyła Dyrektor Muzeum pani Dorota Łapiak. W ostatnim dniu pobytu obradowali członkowie Polskiego Komitetu Zielarskiego. Obszerne sprawozdanie z działalności i bieżącej sytuacji PKZ wygłosił Prezes – dr n. farm. Jerzy Jambor.
W okresie od 2 do 22 lipca przebywałem w Domu Parafialnym Zakonu OO. Franciszkanów w Rychwałdzie koło Żywca, w idealnych warunkach dla odpoczynku i regeneracji organizmu, w pobliżu pięknego odnowionego kościoła z ludowym obrazem Matki Bożej Rychtwałdzkiej oraz bliskim cmentarzem, na którym jest grób mojego długoletniego przyjaciela O. Grzegorza Sroki, który preparatami ziołowymi leczył około 500 000 chorych ludzi.
Dnia 26 sierpnia uczestniczyłem jako honorowy członek Komitetu Naukowego zaproszony przez Polskie Towarzystwo Homeopatyczne w uroczystym otwarciu 64-th Congress of the Liga Medicorum Homeopathica Internationalis, które miało miejsce w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Obecni byli przedstawiciele wielu krajów oraz grupa polskich homeopatów. Świetne przemówienie pani prof. dr Elżbiety Demałowicz-Malarczyk w języku angielskim zostało nagrodzone długo trwającą owacją. Na zakończenie uroczystości wystąpił znakomity pianista pan Stanisław Drzewiecki i zachwycił wszystkich utworami Fryderyka Chopina.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.
Mam kod dostępu
 • Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu albo wszystkich artykułów (w zależności od wybranej opcji), należy wprowadzić kod.
 • Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.
 • Aby kupić kod proszę skorzystać z jednej z poniższych opcji.

Opcja #1

24

Wybieram
 • dostęp do tego artykułu
 • dostęp na 7 dni

uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony

Opcja #2

59

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 30 dni
 • najpopularniejsza opcja

Opcja #3

119

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 90 dni
 • oszczędzasz 28 zł
Postępy Fitoterapii 4/2009
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii