Ponad 7000 publikacji medycznych!
Statystyki za 2021 rok:
odsłony: 8 805 378
Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Fitoterapii 4/2009, s. 262-264
Kolejny rok aktywności naukowo-popularyzacyjnej Docenta Aleksandra Ożarowskiego**
Warszawa w grudniu 2009
Wielce Szanowni i Drodzy Przyjaciele i Znajomi
Zgodnie z przyjętym od kilku lat zwyczajem kieruję do licznego grona Przyjaciół i Znajomych informację o moich osobistych kontaktach i dokonaniach u progu Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2010. Mija już rok 2009 a ja 16 stycznia rozpocznę 95 rok życia oraz 62 rok aktywności naukowo-popularyzacyjnej w zakresie posiadanych specjalizacji.
W mijającym roku 2009 w dniu 20 stycznia udzieliłem wywiadu dziennikarce pani Sabinie Zwolińskiej-Kańtoch na temat sposobu usuwania z organizmu szkodliwych pierwiastków zwanego chelatacją oraz o atakach na medycynę naturalną, inspirowanych prawdopodobnie przez niektóre międzynarodowe koncerny farmaceutyczne.
Dnia 28 stycznia skierowałem do Prezesa Urzędu Rejestracji Leków w Warszawie, ul. Ząbkowska 41, obszerne pismo pt. „Witamina E naturalna, czyli cztery tokoferole plus cztery tokotrienole”. Informuję, że w USA i Kanadzie są dostępne w aptekach preparaty witaminy E złożone z czterech lub ośmiu naturalnych komponentów, gdy u nas witaminą E jest pojedynczy syntetyczny związek – racemat.
Dnia 30 stycznia inż. Tadeusz Polański, właściciel wytwórni farmaceutycznej „Leki Natury” w Rykach, zaprosił mnie i dra n. med. Antoniego Krasickiego. Po zwiedzeniu świetnie prezentującej się wytwórni rozmawialiśmy o aktualnej sytuacji produkcji leków roślinnych w Polsce i możliwościach jej rozszerzenia. Dowiedzieliśmy się, że szereg osób informowało, iż krople Immunofort produkowane w Rykach działają skutecznie przeciw wirusom grypowo-przeziębieniowym i stanowią skuteczną ochronę przed infekcją.
Dnia 7 lutego przybyły do mnie z wizytą pani dr Ewa Czerwińska – Prezes Polskiego Towarzystwa Homeopatycznego oraz pani prof. dr Elżbieta Demałowicz-Malarczyk. Zostałem zaproszony jako gość honorowy na 64-th Congress of the Liga Medicorum Homeopathica Internationalis, który będzie obradował 26-28 sierpnia w Warszawie. Jako przyszły dar dla Polskiego Towarzystwa Homeopatycznego przygotowuję duży plik wartościowych dzieł z mojego księgozbioru.
Dnia 11 lutego na zebraniu Mokotowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Warszawie, ul. Piaseczyńska 14/16, miałem wykład „Praktyczne zastosowanie witaminy C dla osób starszych”.
W dniu 7 marca na XXIX Targach Medycyny Naturalnej w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach, plac Sejmu Śląskiego 2, miałem wykład „Witamina C w profilaktyce i leczeniu objawów chorobowych”, następnie odpowiadałem na liczne pytania słuchaczy. Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy przedstawiłem wit. C jako autentyczne, naturalne i wysoce skuteczne oraz całkowicie bezpieczne panaceum.
Dnia 18 kwietnia uczestniczyłem w konferencji naukowej Polskiej Unii Samorządowej oraz Zespołu Doradców w Warszawie na temat aktywizacji potencjału gospodarczego Polski. Moja wypowiedź: „Polski przemysł zielarski i farmaceutyczny – okres rozwoju i obecna degradacja”.
15 maja brałem udział w organizowanej przez „Gazetę Farmaceutyczną” w hotelu Radisson w Warszawie konferencji nt. „Dzień Polskiej Farmacji” z udziałem zaproszonych gości z całego kraju.
W dniu 3 czerwca byłem gościem na zebraniu Koła Sybiraków Warszawa Praga- Południe w Domu Kultury ul. Blokowa nr l. Przewodniczyła pani Prezes Danuta Kominiak. Otrzymałem jej książkę „Byłam w raju Sowieckim”. Moja krótka wypowiedź dotyczyła leczniczych właściwości witaminy C.
W dniach 25-27 czerwca byłem gościem honorowym w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu na konferencji o roślinach leczniczych w kulturze, nauce i sztuce. Konferencję otworzyła Dyrektor Muzeum pani Dorota Łapiak. W ostatnim dniu pobytu obradowali członkowie Polskiego Komitetu Zielarskiego. Obszerne sprawozdanie z działalności i bieżącej sytuacji PKZ wygłosił Prezes – dr n. farm. Jerzy Jambor.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.
Mam kod dostępu
 • Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu albo wszystkich artykułów (w zależności od wybranej opcji), należy wprowadzić kod.
 • Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.
 • Aby kupić kod proszę skorzystać z jednej z poniższych opcji.

Opcja #1

19

Wybieram
 • dostęp do tego artykułu
 • dostęp na 7 dni

uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony

Opcja #2

49

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 30 dni
 • najpopularniejsza opcja

Opcja #3

119

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 90 dni
 • oszczędzasz 28 zł
Postępy Fitoterapii 4/2009
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii