Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografię? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis – wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Nowa Medycyna 11/2000
Działalność Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę
Activities of the Association of Patients with Psoriasis
Na początku lat 90-tych, z inicjatywy doktora Bogusława Wacha – Dyrektora Wojewódzkiej Przychodni Dermatologicznej w Lublinie, grupa entuzjastów utworzyła Komitet Założycielski Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę. Byli to Anita Borowik, Dariusz Komza, Elżbieta Borkowska, Małgorzata Osińska i Janina Tutak.
Zarząd Komitetu, na którego czele stanął Mariusz Komza, złożył w Sądzie Rejonowym w Lublinie wniosek o zarejestrowanie Stowarzyszenia. Po długich staraniach 27 września 1993 r. Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę w Lublinie zostało zarejestrowane i już legalnie mogło działać w oparciu o statut.
Celem powołania naszej organizacji było współdziałanie ze Służbą Zdrowia w zakresie szerzenia wiedzy o przyczynach i przebiegu choroby, o współczesnych metodach leczenia, szczególnie w warunkach domowych, współpraca z organizacjami i stowarzyszeniami, których założeniem jest działanie na rzecz ludzi chorych, a przede wszystkim integracja ludzi potrzebujących pomocy. W grudniu 1993 r., po przygarnięciu nas przez Szpital Wojskowy w Lublinie rozpoczęliśmy systematyczne spotkania członków i sympatyków Stowarzyszenia, na których lekarze wygłaszają prelekcje na tematy związane z łuszczycą. Wymieniamy własne doświadczenia poprzez omawianie swoich przypadków choroby i leczenia. Staramy się by nasi członkowie i sympatycy mieli pełne informacje na nurtujące ich pytania. Uczymy się po prostu żyć z tą chorobą, zwłaszcza że w grupie jest to łatwiejsze niż w samotności.
Przedstawiciele firm Inpolex, Glaxo, Schering-Plough, Stiefel, Merck, La Roche Poseay, Schering AG, Johnson, Amis Medica omawiali skuteczność zakupionych u nich leków lub kosmetyków, prezentowali je, rozdawali też próbki darmowo. Niektóre z tych firm wspomagały stowarzyszenie finansowo. W spotkaniach biorą udział farmaceuci informujący o lekach i sposobach ich zakupów w swoich aptekach. Zapraszamy i nawiązujemy kontakty z psychologami, psychiatrami, homeopatami, a nawet z fryzjerami, u których możemy korzystać z usług bez komentarzy.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp tylko do jednego, POWYŻSZEGO artykułu w Czytelni Medycznej
(uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony)

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem , należy wprowadzić kod:

Kod (cena 15 zł za 7 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

 

 

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 35 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Nowa Medycyna 11/2000
Strona internetowa czasopisma Nowa Medycyna