Ponad 7000 publikacji medycznych!
Statystyki za 2021 rok:
odsłony: 8 805 378
Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Nowa Stomatologia 4/2000, s. 56-57
Renata Górska
Sprawozdanie ze Zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Periodontologicznego
Doroczna 86 Konferencja Amerykańskiego Towarzystwa Periodontologicznego (AAP), organizowana w tym roku przy współudziale Japońskiego Towarzystwa Periodontologicznego (The Japanese Society of Periodontology), odbywała się w dniach 16-21 września w Honolulu.
W pięciodniowych obradach wzięło udział blisko 2 tysiące lekarzy ze Stanów Zjednoczonych Ameryki i Japonii, oraz przedstawiciele z wielu krajów Europy.
Konferencja odbywała się w miejscowym Centrum Kongresowym (Hawaii Convention Center), które imponowało efektowną architekturą, potężnymi rozmiarami i funkcjonalnością pomieszczeń. Wykłady odbywały się równolegle w kilkunastu salach, na zaprogramowanych tematycznie sesjach w ramach programów edukacyjnych.
Ponieważ program był bardzo bogaty, a wiele zajęć odbywało się równocześnie, z żalem trzeba było czasami rezygnować z jednego ciekawego wykładu, by wybrać inny. Oddzielnie zorganizowano sesję ustnych prezentacji i sesję plakatową. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyła, jak co roku bogata różnorodna wystawa materiałów, instrumentów, sprzętu i literatury medycznej. Wykłady prezentowane były w ramach tak zwanej Sesji Generalnej, podczas zajęć poświęconych Innowacjom Periodontologicznym, oraz na specjalnych sesjach związanych tematycznie z leczeniem chorób przyzębia.
Program Zjazdu uwzględniał potrzeby bieżące nie tylko lekarzy periodontologów, ale także innych specjalistów, którzy w swojej działalności spotykają się z problemami chorób przyzębia, zarówno jeśli chodzi o nowości jak i doskonalenie wiedzy i umiejętności. 45 programów edukacyjnych zawierało wszystko to co periodontolodzy XXI-go wieku powinni wiedzieć, począwszy od badania pacjenta poprzez współczesne poglądy na temat etiopatogenezy chorób przyzębia z uwzględnieniem czynników ryzyka, immunologii, genetyki, oraz leczenia chorób przyzębia i wpływu choroby przyzębia na ogólne zdrowie pacjenta.


Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.
Mam kod dostępu
 • Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu albo wszystkich artykułów (w zależności od wybranej opcji), należy wprowadzić kod.
 • Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.
 • Aby kupić kod proszę skorzystać z jednej z poniższych opcji.

Opcja #1

19

Wybieram
 • dostęp do tego artykułu
 • dostęp na 7 dni

uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony

Opcja #2

49

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 30 dni
 • najpopularniejsza opcja

Opcja #3

119

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 90 dni
 • oszczędzasz 28 zł
Nowa Stomatologia 4/2000
Strona internetowa czasopisma Nowa Stomatologia