Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Fitoterapii 4/2007, s. 218-219
Wspomnienie o Doktorze nauk medycznych Witoldzie Kapczyńskim
Dr n. med. Witold Antoni Kapczyński urodził się w dniu 6 września 1931 roku w Poznaniu. W 1934 roku jego ojciec Edmund Kapczyński został prezesem Sądu Grodzkiego w Jarocinie i w tym mieście, wraz z matką Marią z domu Janke i młodszą siostrą Elżbietą, spędził on swoje najmłodsze lata. Z Jarocinem związane były jego wspomnienia z okresu II wojny światowej, w tym wyrzucenie z własnego domu przez Niemców, a także lata szkolne, zakończone otrzymaniem świadectwa maturalnego. W 1951 roku Dr Kapczyński rozpoczął studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu.
Karierę naukową rozpoczął już na II roku studiów, zostając młodszym asystentem w Zakładzie Histologii i Embriologii Prawidłowej AM w Poznaniu, kierowanym przez Profesora Tadeusza Kurkiewicza. W 1957 roku ukończył studia medyczne i swoje zainteresowania skierował w stronę ginekologii i położnictwa. Wówczas podjął pracę w II Klinice Położniczo-Ginekologicznej AM w Poznaniu, przy ul. Engla, kierowanej przez Profesora Edwarda Howorkę. W trakcie pracy w tej placówce naukowej uzyskał specjalizację I i II stopnia z położnictwa i ginekologii oraz w 1966 roku osiągnął stopień naukowy doktora nauk medycznych. W Klinice zorganizował Pracownię Badań Łożyska. Interesował się także telewizją przemysłową i został absolwentem dwuletniego kursu reżyserii filmu naukowego Szkoły Filmowej w Łodzi.
W wyniku reorganizacji placówek naukowo-badawczych i powstania Instytutu Położniczo-Ginekologicznego, Dr Witold Kapczyński zakończył pracę w Akademii Medycznej w Poznaniu w stopniu adiunkta i w latach 1972-1974 pracował jako ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala Okręgowego w Setif w Algierii. Ten okres pracy zawodowej pozwolił mu nie tylko na doskonalenie wiedzy i umiejętności lekarskich, ale także na poszerzenie jego osobistych doznań w odmiennym kręgu kulturowym i etnicznym.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp tylko do jednego, POWYŻSZEGO artykułu w Czytelni Medycznej
(uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony)

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 19 zł za 7 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

 

 

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 49 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Fitoterapii 4/2007
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii