Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografię? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis – wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Fitoterapii 4/2009, s. 262-264
Kolejny rok aktywności naukowo-popularyzacyjnej Docenta Aleksandra Ożarowskiego**
Warszawa w grudniu 2009
Wielce Szanowni i Drodzy Przyjaciele i Znajomi
Zgodnie z przyjętym od kilku lat zwyczajem kieruję do licznego grona Przyjaciół i Znajomych informację o moich osobistych kontaktach i dokonaniach u progu Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2010. Mija już rok 2009 a ja 16 stycznia rozpocznę 95 rok życia oraz 62 rok aktywności naukowo-popularyzacyjnej w zakresie posiadanych specjalizacji.
W mijającym roku 2009 w dniu 20 stycznia udzieliłem wywiadu dziennikarce pani Sabinie Zwolińskiej-Kańtoch na temat sposobu usuwania z organizmu szkodliwych pierwiastków zwanego chelatacją oraz o atakach na medycynę naturalną, inspirowanych prawdopodobnie przez niektóre międzynarodowe koncerny farmaceutyczne.
Dnia 28 stycznia skierowałem do Prezesa Urzędu Rejestracji Leków w Warszawie, ul. Ząbkowska 41, obszerne pismo pt. „Witamina E naturalna, czyli cztery tokoferole plus cztery tokotrienole”. Informuję, że w USA i Kanadzie są dostępne w aptekach preparaty witaminy E złożone z czterech lub ośmiu naturalnych komponentów, gdy u nas witaminą E jest pojedynczy syntetyczny związek – racemat.
Dnia 30 stycznia inż. Tadeusz Polański, właściciel wytwórni farmaceutycznej „Leki Natury” w Rykach, zaprosił mnie i dra n. med. Antoniego Krasickiego. Po zwiedzeniu świetnie prezentującej się wytwórni rozmawialiśmy o aktualnej sytuacji produkcji leków roślinnych w Polsce i możliwościach jej rozszerzenia. Dowiedzieliśmy się, że szereg osób informowało, iż krople Immunofort produkowane w Rykach działają skutecznie przeciw wirusom grypowo-przeziębieniowym i stanowią skuteczną ochronę przed infekcją.
Dnia 7 lutego przybyły do mnie z wizytą pani dr Ewa Czerwińska – Prezes Polskiego Towarzystwa Homeopatycznego oraz pani prof. dr Elżbieta Demałowicz-Malarczyk. Zostałem zaproszony jako gość honorowy na 64-th Congress of the Liga Medicorum Homeopathica Internationalis, który będzie obradował 26-28 sierpnia w Warszawie. Jako przyszły dar dla Polskiego Towarzystwa Homeopatycznego przygotowuję duży plik wartościowych dzieł z mojego księgozbioru.
Dnia 11 lutego na zebraniu Mokotowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Warszawie, ul. Piaseczyńska 14/16, miałem wykład „Praktyczne zastosowanie witaminy C dla osób starszych”.
W dniu 7 marca na XXIX Targach Medycyny Naturalnej w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach, plac Sejmu Śląskiego 2, miałem wykład „Witamina C w profilaktyce i leczeniu objawów chorobowych”, następnie odpowiadałem na liczne pytania słuchaczy. Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy przedstawiłem wit. C jako autentyczne, naturalne i wysoce skuteczne oraz całkowicie bezpieczne panaceum.
Dnia 18 kwietnia uczestniczyłem w konferencji naukowej Polskiej Unii Samorządowej oraz Zespołu Doradców w Warszawie na temat aktywizacji potencjału gospodarczego Polski. Moja wypowiedź: „Polski przemysł zielarski i farmaceutyczny – okres rozwoju i obecna degradacja”.
15 maja brałem udział w organizowanej przez „Gazetę Farmaceutyczną” w hotelu Radisson w Warszawie konferencji nt. „Dzień Polskiej Farmacji” z udziałem zaproszonych gości z całego kraju.
W dniu 3 czerwca byłem gościem na zebraniu Koła Sybiraków Warszawa Praga- Południe w Domu Kultury ul. Blokowa nr l. Przewodniczyła pani Prezes Danuta Kominiak. Otrzymałem jej książkę „Byłam w raju Sowieckim”. Moja krótka wypowiedź dotyczyła leczniczych właściwości witaminy C.
W dniach 25-27 czerwca byłem gościem honorowym w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu na konferencji o roślinach leczniczych w kulturze, nauce i sztuce. Konferencję otworzyła Dyrektor Muzeum pani Dorota Łapiak. W ostatnim dniu pobytu obradowali członkowie Polskiego Komitetu Zielarskiego. Obszerne sprawozdanie z działalności i bieżącej sytuacji PKZ wygłosił Prezes – dr n. farm. Jerzy Jambor.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp tylko do jednego, POWYŻSZEGO artykułu w Czytelni Medycznej
(uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony)

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem , należy wprowadzić kod:

Kod (cena 15 zł za 7 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

 

 

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 35 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Fitoterapii 4/2009
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii