Ponad 7000 publikacji medycznych!
Statystyki za 2021 rok:
odsłony: 8 805 378
Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu
© Borgis - Postępy Fitoterapii 2/2013, s. 140-141
Małgorzata Górska-Paukszta
Minęła kolejna kadencja działalności Zarządu Głównego Polskiego Komitetu ZielarskiegoW pierwszym kwartale br. mija V kadencja działalności Polskiego Komitetu Zielarskiego. Zgodnie ze statutem stowarzyszenia zwołane zostało Walne Zebranie Członków i Delegatów PKZ, które odbyło się 9 stycznia 2013 roku w siedzibie Polskiego Komitetu Zielarskiego. Prezes dr Jerzy Jambor przedstawił sprawozdanie ustępującego Zarządu. Podkreślił w nim rolę, jaką odgrywa PKZ w rozwijaniu i propagowaniu rodzimego zielarstwa i ziołolecznictwa. Do upowszechniania wiedzy na ten temat przyczyniają się organizowane przez PKZ konferencje oraz szkolenia. Co dwa lata odbywają się Sejmiki Zielarskie, konferencje naukowe organizowane w Polsce od 1993 roku, czyli od reaktywacji działalności założonego w 1929 roku Polskiego Komitetu Zielarskiego. Ich celem jest przegląd aktualnych trendów w badaniach nad roślinami i przetworami zielarskimi, określenie kierunków rozwoju i stosowania fitoterapii, współpraca z zakładami zielarskimi oraz ośrodkami naukowymi prowadzącymi badania roślin leczniczych, a także kreowanie właściwych poglądów na temat zielarstwa i ziołolecznictwa. W 2010 roku Sejmik Zielarski odbywał się pod hasłem „Quo vadis phytopharmaka?”, natomiast ubiegłoroczny zatytułowany został „Zioła – leki, żywność, kosmetyki”. W 2011 roku odbyła się w Opactwie Benedyktynów w Lubiniu konferencja poświęcona historii i teraźniejszości ziołolecznictwa klasztornego.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się konferencje naukowo-szkoleniowe: „Tradycyjne produkty lecznicze roślinne – raport eksperta” oraz dotycząca wymagań GMP w kontekście Aneksu nr 7 „Wytwarzanie produktów leczniczych roślinnych”.
Większość przedsięwzięć podejmowanych przez Polski Komitet Zielarski była współorganizowana z Sekcją Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.
Polski Komitet Zielarski miał swój współudział w organizacji konferencji „Farmacja Przemysłowa” w 2010 roku. Aktywność członków PKZ widoczna była również przez udział przedstawicieli PKZ w konferencjach krajowych i zagranicznych.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.
Mam kod dostępu
 • Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu albo wszystkich artykułów (w zależności od wybranej opcji), należy wprowadzić kod.
 • Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.
 • Aby kupić kod proszę skorzystać z jednej z poniższych opcji.

Opcja #1

24

Wybieram
 • dostęp do tego artykułu
 • dostęp na 7 dni

uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony

Opcja #2

59

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 30 dni
 • najpopularniejsza opcja

Opcja #3

119

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 90 dni
 • oszczędzasz 28 zł
Postępy Fitoterapii 2/2013
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii