Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografię? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis – wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Nowa Medycyna 2/2015, s. 41
Małgorzata Kołodziejczak
Od Redaktora Naczelnego
Szanowni Państwo
Z dużą satysfakcją informujemy naszych czytelników, że na ostatnim posiedzeniu Zarządu Polskiego Klubu Koloproktologii, które odbyło się w maju br. w Ustroniu w ramach III Ogólnopolskiej Konferencji „Polska Chirurgia – ewolucja postępowania w poszukiwaniu dalszego rozwoju”, czasopismo „Nowa Medycyna” zostało oficjalnym organem Polskiego Klubu Koloproktologii.
W bieżącym numerze znajdziecie Państwo pracę oryginalną dotyczącą oceny jakości życia pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna. Autorzy pracy w ocenie jakości życia badanych pacjentów zastosowali kwestionariusz własny, w części oparty na klasycznych kwestionariuszach badania jakości życia. Kwestionariusz ten, składający się z 27 pytań, dotyczył takich emocji jak złość czy depresja, a także kwestii społecznych, np. relacji z rodziną. Chociaż wnioski z przeprowadzonej analizy nie są zaskakujące, to praca jest bardzo ciekawa. Autorzy zwracają uwagę na konieczność holistycznego podejście do pacjenta. Zdarza się bowiem, że np. zła jakość snu i uczucie zmęczenia mogą bardziej obniżyć jakość życia pacjenta z chorobą Crohna niż objawy jelitowe.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp tylko do jednego, POWYŻSZEGO artykułu w Czytelni Medycznej
(uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony)

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem , należy wprowadzić kod:

Kod (cena 15 zł za 7 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

 

 

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 35 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Nowa Medycyna 2/2015
Strona internetowa czasopisma Nowa Medycyna