Ponad 7000 publikacji medycznych!
Statystyki za 2021 rok:
odsłony: 8 805 378
Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu
© Borgis - Postępy Fitoterapii 4/2021, s. 269-270
Marek Lubiński
Wspomnienie śp. Profesora Wiktora Stelmacha
Instytut UncariaProfesor dr Wiktor Stelmach ukończył z wyróżnieniem studia farmaceutyczne w Leningradzkim Instytucie Chemiczno-Farmaceutycznym. Pracował naukowo w Instytucie Naukowo-Badawczym WHO w stolicy Iranu – Teheranie. Tam też uzyskał stopień doktora nauk farmaceutycznych. Następnie był wykładowcą Międzynarodowego Uniwersytetu Otwartego Medycyny Komplementarnej w Kolombo (Sri Lanka), gdzie uzyskał stopień doktora nauk medycznych. Praca w tych egzotycznych krajach sprawiła, iż stał się ekspertem ds. surowców zielarskich stosowanych w tradycyjnej medycynie Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Posiadał doświadczenie w pracy zawodowej na różnych stanowiskach w wielu zakładach produkcyjnych i placówkach naukowo-badawczych zarówno w kraju, jak i zagranicą: w Rosji, Niemczech, Szwajcarii i na Bliskim Wschodzie. Postawiło go to w roli międzynarodowego eksperta ds. nowoczesnych technologii w zakresie produkcji i kontroli jakości leków naturalnych. Działalność Profesora Stelmacha spotkała się z uznaniem m.in. rządu Republiki Cypru, który zatrudnił profesora jako eksperta ds. leków roślinnych w czasie negocjacji akcesji tego kraju do Unii Europejskiej. Z drugiej strony był uznanym terapeutą stosującym szeroko w swej praktyce leki pochodzenia naturalnego, udzielał porad w Centrum Opieki Zdrowotnej „Nature and Medicine” w Krakowie, specjalizując się w geriatrii. Autor licznych opracowań nowoczesnych technologii w zakresie produkcji i kontroli jakości leków; autor publikacji na temat ziół, m.in. imbiru, kawy, herbaty, perełkowca japońskiego, oliwki europejskiej, grawioli, szkodliwości palenia tytoniu i e-papierosów oraz z zakresu terapii naturalnych, uwzględniających m.in. mumio, krzem, amygdalinę, siarkę, hirudoterapię. Opracował kilka oryginalnych receptur leków ziołowych, które zostały nagrodzone za ich skuteczność terapeutyczną.
Jako wieloletni nauczyciel i wykładowca, prowadził wykłady i szkolenia (dla Grupy Herbaria) oraz współpracował z jednostkami o profilu farmaceutyczno-medycznym jako specjalista-konsultant, uczestniczył w licznych zjazdach zielarskich, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.
Mam kod dostępu
 • Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu albo wszystkich artykułów (w zależności od wybranej opcji), należy wprowadzić kod.
 • Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.
 • Aby kupić kod proszę skorzystać z jednej z poniższych opcji.

Opcja #1

24

Wybieram
 • dostęp do tego artykułu
 • dostęp na 7 dni

uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony

Opcja #2

59

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 30 dni
 • najpopularniejsza opcja

Opcja #3

119

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 90 dni
 • oszczędzasz 28 zł
Postępy Fitoterapii 4/2021
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii