Ludzkie koronawirusy - autor: Krzysztof Pyrć z Zakładu Mikrobiologii, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński, Kraków

Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografię? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis – wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Nauk Medycznych 12/2011, s. 1061
dr hab. med. Teresa Jackowska
Komentarz do prac
Drodzy Czytelnicy!
Oddajemy Państwu kolejny numer czasopisma tym razem o tematyce pediatrycznej. Artykuły powstały na „zapotrzebowanie” pediatrów, pracujących w oddziałach ogólnopediatrycznych. Dlatego też tematyka zagadnień jest tak obszerna i dotyczy różnych dziedzin z pediatrii: gastroenterologii, nefrologii, kardiologii, hematologii, zaburzeń snu u dzieci, pediatrii społecznej.
Przyczyny i zaburzenia, z powodu których są przyjmowane dzieci do oddziałów pediatrycznych są różnorodne, stąd wiedza i doświadczenie pracujących tam lekarzy musi być ogromna. Zdecydowana większość dzieci kończy tam diagnostykę i leczenie, natomiast niektóre muszą być kierowane do oddziałów wysokospecjalistycznych. Nie zwalnia to jednak lekarza pediatry od zapoznania się z rozpoznaniem ostatecznym i pogłębienia wiedzy z danej dziedziny.
Drogi czytelniku, w numerze znajdziesz dziewięć prac oryginalnych i dwie przeglądowe oraz informację o Klinice Pediatrii CMKP, która tego roku obchodzi 35-lecie istnienia.
W artykule z dziedziny gastroenterologii czytelnik zapozna się z najnowszą terapią sekwencyjną zakażeń H. pylori, zgodną z najnowszymi zaleceniami ESPGHAN i NASPGHAN z 2011 roku. Autorzy publikacji na podstawie badań randomizacyjnych uważają, ze dziesięciodniowa terapia sekwencyjna daje u dzieci średnio o 18% lepsze wyniki niż terapia standardowa, przy podobnie znikomej liczbie działań niepożądanych i może być w Polsce terapią pierwszego wyboru.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 30 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Nauk Medycznych 12/2011
Strona internetowa czasopisma Postępy Nauk Medycznych