Ludzkie koronawirusy - autor: Krzysztof Pyrć z Zakładu Mikrobiologii, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński, Kraków

Chcesz wydać pracę doktorską, habilitacyjną czy monografię? Zrób to w Wydawnictwie Borgis – jednym z najbardziej uznanych w Polsce wydawców książek i czasopism medycznych. W ramach współpracy otrzymasz pełne wsparcie w przygotowaniu książki – przede wszystkim korektę, skład, projekt graficzny okładki oraz profesjonalny druk. Wydawnictwo zapewnia szybkie terminy publikacji oraz doskonałą atmosferę współpracy z wysoko wykwalifikowanymi redaktorami, korektorami i specjalistami od składu. Oferuje także tłumaczenia artykułów naukowych, skanowanie materiałów potrzebnych do wydania książki oraz kompletowanie dorobku naukowego.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Nowa Medycyna 2/2017, s. 45
Małgorzata Kołodziejczak
Od Redaktora Naczelnego
Drodzy Czytelnicy,
w bieżącym numerze znajdziecie Państwo trzy prace poglądowe.
Szczególnie polecam artykuł będący kompendium wiedzy z zakresu choroby Hirschsprunga. Artykuł ma charakter interdyscyplinarny, gdyż autorami pracy są Koleżanki i Koledzy z Kliniki Pediatrycznej oraz Kliniki Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej dla pacjentów dorosłych w Łodzi. Jak wiadomo, w okresie dorosłości choroba Hirschsprunga jest rzadkością – większość pacjentów jest diagnozowanych i leczonych w dzieciństwie, w tym 80-90% dzieci z chorobą Hirschsprunga ma objawy już w okresie noworodkowym. Do chirurgów ogólnych mogą zgłosić się dorośli pacjenci z niezdiagnozowaną aganglionozą wrodzoną, wcześniej latami leczeni z powodu przewlekłych zaparć i bólów brzucha. Chirurdzy ogólni „na co dzień” nie zajmują się więc tymi pacjentami, stąd ważne wydaje się przypomnienie i zaktualizowanie wiedzy dotyczącej diagnostyki i leczenia tej choroby.
Autorem drugiego artykułu poglądowego jest anestezjolog. W pracy przedstawiono sposoby zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów poddawanych kolonoskopii. Autor ocenia ryzyko analgosedacji oraz monitorowanie pacjenta zarówno podczas znieczulenia, jak i w sali poznieczuleniowej.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 30 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Nowa Medycyna 2/2017
Strona internetowa czasopisma Nowa Medycyna