Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografię? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis – wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Nowa Medycyna 2/2017, s. 45
Małgorzata Kołodziejczak
Od Redaktora Naczelnego
Drodzy Czytelnicy,
w bieżącym numerze znajdziecie Państwo trzy prace poglądowe.
Szczególnie polecam artykuł będący kompendium wiedzy z zakresu choroby Hirschsprunga. Artykuł ma charakter interdyscyplinarny, gdyż autorami pracy są Koleżanki i Koledzy z Kliniki Pediatrycznej oraz Kliniki Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej dla pacjentów dorosłych w Łodzi. Jak wiadomo, w okresie dorosłości choroba Hirschsprunga jest rzadkością – większość pacjentów jest diagnozowanych i leczonych w dzieciństwie, w tym 80-90% dzieci z chorobą Hirschsprunga ma objawy już w okresie noworodkowym. Do chirurgów ogólnych mogą zgłosić się dorośli pacjenci z niezdiagnozowaną aganglionozą wrodzoną, wcześniej latami leczeni z powodu przewlekłych zaparć i bólów brzucha. Chirurdzy ogólni „na co dzień” nie zajmują się więc tymi pacjentami, stąd ważne wydaje się przypomnienie i zaktualizowanie wiedzy dotyczącej diagnostyki i leczenia tej choroby.
Autorem drugiego artykułu poglądowego jest anestezjolog. W pracy przedstawiono sposoby zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów poddawanych kolonoskopii. Autor ocenia ryzyko analgosedacji oraz monitorowanie pacjenta zarówno podczas znieczulenia, jak i w sali poznieczuleniowej.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp tylko do jednego, POWYŻSZEGO artykułu w Czytelni Medycznej
(uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony)

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem , należy wprowadzić kod:

Kod (cena 19 zł za 7 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

 

 

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 49 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Nowa Medycyna 2/2017
Strona internetowa czasopisma Nowa Medycyna