Ponad 7000 publikacji medycznych!
Statystyki za 2021 rok:
odsłony: 8 805 378
Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu
© Borgis - Postępy Fitoterapii 1/2003, s. 46
mgr Monika Derron
Centrum Fitoterapii w GdańskuW lutym 2002 r. Labofarm otworzył" w Gdańsku Centrum Fitoterapii. To miejsce wyjątkowe zdwóch powodów: Centrum Fitoterapii to pierwszy taki ośrodek w Polsce, jego misją jest upowszechnianie profilaktyki i leczenia powszechnych schorzeń z zastosowaniem leków pochodzenia naturalnego. Lokalizacja Centrum nad Motławą, niedaleko słynnego Żurawia oraz wystrój przypominający stylową zielarnię z zabytkowymi meblami i utensyliami zielarskimi, tworzą niepowtarzalną atmosferę, która przyciąga licznie odwiedzających. Centrum Fitoterapii podejmuje działania skierowane z jednej strony do pacjentów, z drugiej zaś do lekarzy i farmaceutów.
Lekarze i farmaceuci pracujący w Centrum Fitoterapii służą pacjentom fachową poradą w zakresie stosowania preparatów ziołowych. Dni otwarte dają pacjentom możliwość korzystania z porad lekarzy różnych specjalności, a także udziału w spotkaniach z cyklu forum, podczas których omawiane są zagadnienia związane z fitoterapią. Baza wiedzy opracowana i systematycznie uzupełniana o najnowsze doniesienia jest również jednym ze źródeł wszechstronnej informacji na temat leków i surowców roślinnych, a także charakterystyki preparatów ziołowych Labofarmu.
Działania kierowane do specjalistów z zakresu medycyny i farmacji mają doprowadzić do zintegrowania środowiska wokół idei doskonalenia zawodowego lekarzy w zakresie fitoterapii. Ziołolecznictwo jako metoda leczenia cieszy się rosnącym uznaniem części naukowego środowiska lekarskiego. Pozostaje przekonać lekarzy pierwszego kontaktu do doskonalenia wiedzy i rozszerzenia spektrum stosowanych środków o leki ziołowe. Współpraca środowiska lekarskiego i farmaceutycznego powinna doprowadzić do organizacji szkoleń zakończonych certyfikatem fitoterapeuty. Planowana jest szeroka i długofalowa współpraca z instytucjami naukowymi oraz ośrodkami akademickimi, które zdobywają, wykorzystują i przekazują wiedzę z zakresu ziołolecznictwa.
Jednocześnie Centrum Fitoterapii organizuje dla lekarzy specjalistyczne forum. Lekarze współpracujący z Centrum wygłosili również referaty naukowe na szkoleniach Okręgowej Izby Aptekarskiej dla farmaceutów.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.
Mam kod dostępu
 • Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu albo wszystkich artykułów (w zależności od wybranej opcji), należy wprowadzić kod.
 • Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.
 • Aby kupić kod proszę skorzystać z jednej z poniższych opcji.

Opcja #1

24

Wybieram
 • dostęp do tego artykułu
 • dostęp na 7 dni

uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony

Opcja #2

59

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 30 dni
 • najpopularniejsza opcja

Opcja #3

119

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 90 dni
 • oszczędzasz 28 zł
Postępy Fitoterapii 1/2003
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii