Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografię? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis – wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Fitoterapii 1/2014, s. 56-57
Prof. dr hab. Bogdan Kędzia
Nowości bibliograficzne
Ekstrakt z owoców Schisandra i sezamina usprawniają czynność wątroby
Chiu H.-F., Chen T.-Y., Tzeng Y.-T. i wsp.: Improvement of liver function in humans using a mixture of Schisandra fruit extract and sesamin. Phytother. Res. 2013, 27, 368-373.
Przeprowadzono badania kliniczne (randomizowane i z podwójnie ślepą próbą) z udziałem 40 pacjentów cierpiących z powodu uszkodzenia tkanki wątrobowej i skrajnie wysokiego poziomu aminotransferazy alaninowej i asparaginianowej (w granicach 40-60 U/l). Chorych leczono za pomocą preparatu zawierającego w 1 tabletce wyciąg z owoców Schisandra chinensis Baill. o zawartości 0,08 mg lignanu schisandryny B oraz 2,6 mg lignanu sezaminy, substancji izolowanej z nasion sezamu. Połowa pacjentów (20 osób) otrzymywała po 4 tabletki tego preparatu dziennie przez okres 6 mies. Druga połowa pacjentów (20 osób) otrzymywała w tym czasie placebo.
Po leczeniu klinicznym stwierdzono, że u pacjentów z wysokim poziomem aminotransferazy alaninowej (52,7 U/l), aktywność tego enzymu obniżyła się do poziomu 31,5 U/l, tj. o 40,2%. Podobnie obniżył się u chorych poziom aminotransferazy asparaginianowej, z wartości 39,0 do wartości 25,4 U/l, tj. o 34,9%. Równocześnie odnotowano wzrost poziomu peroksydazy glutationowej i reduktazy glutationowej w erytrocytach, odpowiednio o 36,5 i 25,2%. Świadczy to o wyraźnej poprawie aktywności tkanki wątrobowej oraz o wyraźnym przeciwutleniającym mechanizmie działania leku. Upoważnia to do stwierdzenia, że połączenie ekstraktu z owoców Schisandra z sezaminą daje w rezultacie preparat leczniczy, który jest pomocny w terapii chorób, takich jak przewlekłe zatrucie alkoholem etylowym oraz ostre zatrucie czterochlorkiem węgla i innymi truciznami wątrobowymi.
Kurkumina w leczeniu ostrego reumatoidalnego zapalenia stawów
Chandran B., Goel A.: A randomized, pilot study to assess the efficiency and safety of curcumin in patients with active rheumatoid arthritis. Phytother. Res. 2012, 26, 1719-1725.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp tylko do jednego, POWYŻSZEGO artykułu w Czytelni Medycznej
(uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony)

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem , należy wprowadzić kod:

Kod (cena 19 zł za 7 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

 

 

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 49 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Fitoterapii 1/2014
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii