Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Fitoterapii 2/2014, s. 116-117
Małgorzata Górska-Paukszta
15. Sejmik Zielarski – kolejne zielarskie spotkanie w Żerkowie
Minęły dwa lata i ponownie środowisko zielarskie spotkało się w Żerkowie na 15. Sejmiku Zielarskim, konferencji organizowanej przez Polski Komitet Zielarski we współpracy z Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich oraz Sekcją Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Tegoroczna konferencja odbyła się 6-7 czerwca i zatytułowana była „Zioła – tradycja i nowoczesność”. Celem konferencji organizowanych przez Polski Komitet Zielarski, stowarzyszenie które jest reprezentantem interesów wszystkich, którzy związani są z zielarstwem, jest przegląd aktualnych trendów w badaniach nad roślinami i przetworami zielarskimi, wspieranie badań naukowych w zakresie technologii leku roślinnego, uprawy roślin leczniczych oraz postępu technicznego w zielarstwie.
Patronat honorowy nad 15. Sejmikiem Zielarskim objęli: Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych – Grzegorz Cessak, Główny Inspektor Farmaceutyczny – Zofia Ulz oraz Główny Inspektor Sanitarny – Marek Posobkiewicz. Patronat medialny sprawowany był przez Czasopismo Aptekarskie, Postępy Fitoterapii, Przemysł Farmaceutyczny, kwartalnik Herba Polonica oraz Wydawnictwo Borgis Sp. z o.o.
Sejmiki Zielarskie to konferencje naukowe organizowane w Polsce od ponad dwudziestu lat i dobra okazja do wyróżnienia osób zasłużonych dla polskiego zielarstwa i ziołolecznictwa. Podczas 15. Sejmiku uhonorowani przez Kapitułę medalu In Plantas Magna Latet Virtus zostali: Barbara Zygmunt – doktor nauk farmaceutycznych, która swoją wiedzę i umiejętności w zakresie badań nad roślinami zielarskimi wykorzystywała najpierw będąc zatrudniona w Instytucie Roślin i Przetworów Zielarskich, a obecnie w firmie farmaceutycznej, jest członkiem Zarządu Głównego PKZ i bierze aktywny udział w pracach Komisji Ekspertów; profesor Kazimierz Głowniak – kierownik Katedry i Zakładu Farmakognozji z Pracownią Roślin Leczniczych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, pomysłodawca i organizator cyklicznego międzynarodowego sympozjum dotyczącego chromatografii produktów naturalnych, od wielu lat współpracuje i uczestniczy w przedsięwzięciach Polskiego Komitetu Zielarskiego, oraz mgr inż. Andrzej Maleszka – plantator, właściciel nowoczesnego gospodarstwa zielarskiego, gdzie wykorzystując swoją gruntowną wiedzę i doświadczenie uprawia kilkanaście gatunków ziół dla bardzo wymagających odbiorców, ale przede wszystkim swoją działalnością społeczną wnosi olbrzymi wkład w rozwój polskiego zielarstwa, aktywnie uczestniczył w pracach grupy roboczej reaktywującej przedwojenny Polski Komitet Zielarski i od tego czasu jest członkiem Zarządu Głównego i Prezydium PKZ.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp tylko do jednego, POWYŻSZEGO artykułu w Czytelni Medycznej
(uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony)

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem , należy wprowadzić kod:

Kod (cena 19 zł za 7 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

 

 

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 49 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Fitoterapii 2/2014
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii