Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografię? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis – wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Fitoterapii 3/2014, s. 187-188
Lek. med. Wojciech Gziut
Medycyna ekologiczna – twoje zdrowie w twoich rękach
Współczesna cywilizacja z jednej strony niesie ze sobą olbrzymi postęp technologiczny, ale z drugiej strony obciąża środowisko i nasze organizmy, m.in. skażeniem elektromagnetycznym, chemicznym i farmakologicznym. Również zmiany gospodarcze i ekonomiczne mają zasadniczy wpływ na nasze życie. Coraz szybsze tempo życia, stres, niepewna sytuacja ekonomiczna, wpływają na relacje społeczne i nasze zdrowie. Medycyna akademicka od wielu lat zwraca uwagę, aby styl życia i stan zdrowia pacjenta traktować całościowo. Zwykle jednak pacjent wędruje od specjalisty do specjalisty, często bez konsultacji z lekarzem rodzinnym.
Niekiedy media nagłaśniają pojedyncze potknięcia lekarza, budując brak zaufania do publicznej służby zdrowia i lekarzy pierwszego kontaktu, co dodatkowo komplikuje sytuację.
Jak pisze dr Józef Krop w swojej publikacji pt. „Ratujmy się – elementarz medycyny ekologicznej” – lekarze medycyny środowiskowej poszukują środowiskowych przyczyn chorób i opracowują nietoksyczne metody ich leczenia i zapobiegania im. Traktują człowieka i środowisko jako jeden skomplikowany organizm, w którym każdy proces i zachodząca zmiana mają swoje konsekwencje.
Medycyna środowiskowa posługuje się kilkoma podstawowymi zasadami, które pozwalają pacjentowi odzyskać zdrowie niewielkim kosztem finansowym – ale niezbędne jest zastosowanie indywidualnego programu powrotu do zdrowia. Te podstawowe zasady warto przedstawić w oparciu o powyższą publikację:
– Medycyna ekologiczna zajmuje się nie tylko diagnozowaniem chorób i doborem środków farmakologicznych, które pacjent jest w stanie tolerować, ale stara się także oceniać i korygować czynniki, które ją wywołały i spowodowały, że pacjent odczuwa ból, osłabienie czy też dyskomfort i zaburzenia czynności organizmu,
– Medycyna ekologiczna to kliniczne zastosowanie zdobyczy nowoczesnej toksykologii i środowiskowej biochemii,
– Medycyna ekologiczna zajmuje się również poszukiwaniem rozwiązań dla tych pacjentów, którzy nie tolerują antybiotyków lub innych leków. Przy pomocy testowania lub odczulania dobiera się takie leki, które mogą tolerować, i które są im niezbędne w czasie terapii,
– Medycyna ekologiczna ze względu na swe podejście do powszechnie znanych chorób (np. zapalenie stawów, zapalne choroby jelita grubego, choroby autoimmunologiczne), odkrywa ich przyczyny, których nikt nie podejrzewał. Są to bakterie, mikoplazmy, czy inne pleomorficzne (często zmieniające się) formy bakteryjne, które mogą powodować, np. klasyczną postać tocznia rumieniowatego (lupuserythematosis), zapalenia stawów i twardzinę skóry (scleroderma), czy stwardnienie rozsiane (SM). Choroby te można wyleczyć stosując nowe, często zaskakująco skuteczne metody oparte na standardowych antybiotykach, a także wspomagając organizm środkami regulującymi układ immunologiczny lub stosując antyoksydanty (przeciwutleniacze),
– Lekarze medycyny ekologicznej dostarczają wiedzy o tym, jak kontrolować stan środowiska, w którym żyjemy,

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp tylko do jednego, POWYŻSZEGO artykułu w Czytelni Medycznej
(uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony)

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem , należy wprowadzić kod:

Kod (cena 19 zł za 7 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

 

 

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 49 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Fitoterapii 3/2014
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii