Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Fitoterapii 1/2017, s. 78
Elżbieta Hołderna-Kędzia
I Ogólnopolskie Forum Zielarskie – Łódź, 3-4 grudnia 2016 roku
Wyjątkowym spotkaniem w świecie zielarskim było I Ogólnopolskie Forum Zielarskie i towarzyszące mu Targi Zielarskie, które odbyły się w dniach 3-4 grudnia 2016 roku w Hali Expo w Łodzi. Wydarzenie to określono jako wspólną przestrzeń pasjonatów ziół, dzięki unikalnej formule łączącej wykłady, targi ziołowe, szkolenia i warsztaty.
Organizatorem spotkania były Grupa Herbaria oraz Instytut Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. Wśród wykładowców znaleźli się zarówno specjaliści z dziedziny fitoterapii, praktycy medycyny naturalnej, przedstawiciele środowisk naukowych, producenci i dystrybutorzy produktów ziołowych, jak również wybitni naukowcy oraz autorzy publikacji ziołowych i wydawnictw naukowych.
W części wykładowej podczas obu dni konferencji miało miejsce łącznie 16 wykładów i prezentacji produktów. Pierwszego dnia tematy wykładów dotyczyły najnowszych osiągnięć naukowych, w tym: oddziaływania roślin w stymulacji systemu odpornościowego, psychofizycznego oraz zapobiegania chorobom cywilizacyjnym u dzieci i młodzieży; leczniczych tajemnic konopi, możliwości wykorzystania ziół w chorobach serca, wspomagania organizmu poprzez apiterapię i produkty pszczele; prewencji i suplementacji w nowoczesnej medycynie przy wykorzystaniu preparatów firmy Langsteiner oraz działania terapeutycznego poszczególnych postaci preparatów ziołowych.
W niedzielę, drugiego dnia konferencji omówiono właściwości i zastosowanie nowych gatunków roślin zielarskich, zioła w terapii chorób nowotworowych, cztery filary zdrowia według św. Hildegardy, zioła i rośliny przyprawowe w uzupełnianiu diety oraz wykorzystanie tradycyjnego ziołolecznictwa klasztornego przez współczesnego lekarza.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp tylko do jednego, POWYŻSZEGO artykułu w Czytelni Medycznej
(uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony)

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 19 zł za 7 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

 

 

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 49 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Fitoterapii 1/2017
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii