Ponad 7000 publikacji medycznych!
Statystyki za 2021 rok:
odsłony: 8 805 378
Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Fitoterapii 4/2010, s. 237-238
Doc. dr hab. n. farm. Aleksander Ożarowski
Aktywność naukowo-popularyzacyjna Docenta Aleksandra Ożarowskiego w 2010 roku1
Warszawa, w grudniu 2010
Wielce Szanowni i Bardzo Drodzy Przyjaciele oraz Znajomi
Analogicznie do lat poprzednich opracowałem moją roczną aktywność i wraz z życzeniami na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok 2011 kieruję do dużego grona przyjaznych mi osób. Mija rok 2010 i wkrótce 16 stycznia 2011 rozpocznę 96. rok życia i 64. rok aktywności naukowo-popularyzatorskiej w zakresie moich czterech specjalności.
W mijającym roku moja aktywność była następująca:
Dnia 25 stycznia rozpocząłem wymianę listów z prof. dr hab. med. Stanisławem Sterkowiczem, autorem pochwalnej pracy o statynach.
Dnia 22 marca tekst mojego wykładu na Targach Medycyny Naturalnej w Katowicach w 2009 roku pt. „Naturalna regulacja czynności nerek i dróg moczowych” został zamieszczony w miesięczniku „Szaman” 2009, nr 12, str. 7 (cz. I) oraz 2010, nr l, str. 11 (cz. II).
Dnia 26 marca publikacja mojego artykułu „Zapobieganie infekcji grypowej” w Biul. Inf. Farm. Pomorza Środk. 2010, nr 2 str. 21-25.
Dnia 27 marca wykład pt. „Witamina C w leczeniu chorób zakaźnych i degeneracyjnych” wygłosiłem wobec ponad 600 osób na sali podczas XXXI Targów Medycyny Naturalnej w Katowicach.
Dnia 31 marca zakończyłem opracowanie referatu pt. „Wspaniała niedoceniona witamina C”, który został zamieszczony w miesięczniku „Nieznany Świat” 2010, nr 10, str. 60-62.
Dnia 7 kwietnia uczestniczyłem jako gość w Wielkanocnym Spotkaniu Członków Koła Sybiraków na Pradze, w Domu Kultury, ul. Blokowa 1. W uroczystym przyjęciu wzięło udział około 100 osób. Przemawiała pani Danuta Kominiak, Prezes Koła Sybiraków, autorka książki o niewolniczej pracy Polaków zesłanych na Sybir.
Chwilą ciszy w modlitwie przywołajmy tych imię,
Co za wolność i wiarę w Workucie, na Kołymie,
W wiecznych lodach Sybiru, w tajdze i Kazachstanie
Oddali swoje życie za Polski zmartwychwstanie.
(Marian Jonkajtys)
Dnia 17 kwietnia wyjechałem do miasteczka Orneta w województwie warmińsko-mazurskim, powstałego w 1313 roku, z zachowanymi pięknymi zabytkowymi budowlami oraz z obfitymi pokładami solanki termalnej. W gmachu Ratusza odbyła się konferencja z burmistrzem Panem Andrzejem Ołtuszewskim i zaproszonymi gośćmi: dr hab. wet. Barbarą Krasicką z Warszawy oraz dr n. med. Antonim Krasickim z Gdyni. Wygłosiłem opinię o korzyściach dla całego województwa ze zorganizowania w Ornecie Medycznego Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego z wykorzystaniem zasobów gorącej solanki. Zwrócono się do mnie o opracowanie informacyjnego memoriału w niniejszej sprawie.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.
Mam kod dostępu
 • Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu albo wszystkich artykułów (w zależności od wybranej opcji), należy wprowadzić kod.
 • Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.
 • Aby kupić kod proszę skorzystać z jednej z poniższych opcji.

Opcja #1

19

Wybieram
 • dostęp do tego artykułu
 • dostęp na 7 dni

uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony

Opcja #2

49

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 30 dni
 • najpopularniejsza opcja

Opcja #3

119

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 90 dni
 • oszczędzasz 28 zł
Postępy Fitoterapii 4/2010
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii