© Borgis - Postępy Fitoterapii 2/2011, s. 151
mgr Małgorzata Górska-Paukszta
Informacja o konferencji „Ziołolecznictwo klasztorne – historia i teraźniejszość”
14 maja br. odbyła się w Opactwie Benedyktynów w Lubiniu konferencja pt. „Ziołolecznictwo klasztorne – historia i teraźniejszość”. To niecodzienne wydarzenie zorganizowane zostało staraniem Polskiego Komitetu Zielarskiego, Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Komisji Farmaceutycznej Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk przy współudziale Ojców Benedyktynów, redakcji „Czasopisma Aptekarskiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
Problematyka związana z ziołami i lekami roślinnymi jest niezwykle atrakcyjna i aktualna. Zorganizowana już po raz trzeci konferencja naukowa tym razem poświęcona została ziołolecznictwu klasztornemu. Jest ono bowiem trwałym elementem polskiego dziedzictwa kulturowego. W dziejach Polski zgromadzenia zakonne odegrały ważną rolę, krzewiąc kulturę i naukę, organizując szkoły i szpitale. W klasztorach i zakładanych przez zakony szpitalach korzystano z bogactwa natury i sporządzano oryginalne receptury leków, z których wiele przetrwało do dziś. Ziołolecznictwo jest zagadnieniem ponadczasowym, a wiedza o roślinach leczniczych wymaga ciągłych badań.
Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.
Mam kod dostępu
- Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu albo wszystkich artykułów (w zależności od wybranej opcji), należy wprowadzić kod.
- Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.
- Aby kupić kod proszę skorzystać z jednej z poniższych opcji.
Opcja #1
24 zł
Wybieram
- dostęp do tego artykułu
- dostęp na 7 dni
uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony
Opcja #2
59 zł
Wybieram
- dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
- dostęp na 30 dni
- najpopularniejsza opcja
Opcja #3
119 zł
Wybieram
- dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
- dostęp na 90 dni
- oszczędzasz 28 zł