Ponad 7000 publikacji medycznych!
Statystyki za 2021 rok:
odsłony: 8 805 378
Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu
© Borgis - Postępy Fitoterapii 3/2016, s. 242
Małgorzata Górska-Paukszta
16. Sejmik ZielarskiW dniach 17-18 czerwca 2016 roku w Centrum Hotelowo-Konferencyjnym „Delicjusz” w Trzebawiu k/Stęszewa, woj. wielkopolskie, odbył się 16. Sejmik Zielarski – konferencja organizowana przez Polski Komitet Zielarski we współpracy z Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich oraz Sekcją Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Tegoroczna konferencja zatytułowana była „Zielarstwo i ziołolecznictwo w Polsce i na świecie”. Patronat honorowy nad 16. Sejmikiem Zielarskim objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztof Jurgiel. Patronat medialny sprawowany był przez: „Czasopismo Aptekarskie”, „Postępy Fitoterapii”, „Przemysł Farmaceutyczny”, kwartalnik „Herba Polonica”, „Lek w Polsce” oraz „Puls Farmacji”.
Program 16. Sejmiku Zielarskiego obejmował cztery sesje, podczas których wysłuchaliśmy 16 wykładów oraz 4 doniesień. Pierwsza i druga sesja dotyczyły współczesnego zielarstwa i ziołolecznictwa na świecie, przy czym sesja pierwsza była sesją angielskojęzyczną, a wykładowcami byli zaproszeni specjaliści z Niemiec i Ukrainy. Sesja trzecia dotyczyła zielarstwa i ziołolecznictwa – praktyki opartej na wiedzy oraz doniesień na temat nowych dokonań w dziedzinie racjonalnej fitoterapii. W sesji czwartej wykładowcy przedstawili stan obecny oraz możliwości i ograniczenia zielarstwa i ziołolecznictwa w Polsce.
W 16. Sejmiku Zielarskim udział wzięło 120 osób z różnych środowisk profesjonalnie związanych z zielarstwem i ziołolecznictwem. Znaczną część stanowili przedstawiciele ośrodków akademickich, instytutów i jednostek badawczych. W sesji posterowej przedstawili oni zakres i aktualny stan prowadzonych badań dotyczących różnych aspektów zielarstwa i ziołolecznictwa.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.
Mam kod dostępu
 • Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu albo wszystkich artykułów (w zależności od wybranej opcji), należy wprowadzić kod.
 • Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.
 • Aby kupić kod proszę skorzystać z jednej z poniższych opcji.

Opcja #1

24

Wybieram
 • dostęp do tego artykułu
 • dostęp na 7 dni

uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony

Opcja #2

59

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 30 dni
 • najpopularniejsza opcja

Opcja #3

119

Wybieram
 • dostęp do tego i pozostałych ponad 7000 artykułów
 • dostęp na 90 dni
 • oszczędzasz 28 zł
Postępy Fitoterapii 3/2016
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii