Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Chcesz wydać pracę doktorską, habilitacyjną czy monografię? Zrób to w Wydawnictwie Borgis – jednym z najbardziej uznanych w Polsce wydawców książek i czasopism medycznych. W ramach współpracy otrzymasz pełne wsparcie w przygotowaniu książki – przede wszystkim korektę, skład, projekt graficzny okładki oraz profesjonalny druk. Wydawnictwo zapewnia szybkie terminy publikacji oraz doskonałą atmosferę współpracy z wysoko wykwalifikowanymi redaktorami, korektorami i specjalistami od składu. Oferuje także tłumaczenia artykułów naukowych, skanowanie materiałów potrzebnych do wydania książki oraz kompletowanie dorobku naukowego.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Fitoterapii 4/2018, s. 289
Elżbieta Hołderna-Kędzia
VII Konferencja Zielarska Kobiet
Jak co roku, Gospodarstwo Agroturystyczne w Korycinach na Podlasiu było miejscem obrad VII Konferencji Zielarskiej Kobiet. Na wstępie dr hab. Katarzyna Paradowska powitała uczestników i wykładowców z różnych ośrodków i organizacji na rzecz zielarstwa, jak również podkreśliła główny cel konferencji, tj. rozpowszechnianie wiedzy o surowcach naturalnych oraz poszukiwanie nowych, wartościowych gatunków roślin. Z kolei główna inspiratorka Konferencji w Korycinach, prof. Iwona Wawer, podkreśliła jej wyjątkowy charakter, wynikający z bliskiego kontaktu z naturą. W trakcie konferencji wysłuchaliśmy łącznie 11 wykładów prezentowanych zarówno przez wykładowców akademickich, jak również przez lekarzy praktyków oraz przedstawicieli producentów leków roślinnych, suplementów diety i kosmetyków naturalnych.
Interesujące doniesienie odnośnie do wykorzystania miodu pszczelego w kosmetologii przedstawił prof. Bogdan Kędzia z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu. Okazuje się, że produkt ten w bezpośrednim kontakcie ze skórą wykazuje korzystne działanie biologiczne, tj. przeciwutleniające, przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne, odżywcze, odnawiające tkankę podskórną i nawilżające. Na podstawie tych właściwości można go wykorzystywać do sporządzania kosmetyków leczniczych, tzw. kosmeceutyków, pomocnych w leczeniu wielu chorób dermatologicznych, w tym trądziku, parodontozy, zakażeń grzybiczych oraz dermatoz polekowych.
Kolejny wykład, prof. Ireny Matławskiej z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, obejmował szeroki wachlarz naturalnych substancji o działaniu afrodyzyjnym, często znanych człowiekowi od najdawniejszych czasów. Zaliczyć do nich można zarówno olejki eteryczne występujące w roślinach, produkty żywnościowe, używki działające pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, stymulujące zmysły wzroku, słuchu i smaku czy też zwiększające przepływ krwi w narządach płciowych. Zaliczyć do nich można przede wszystkim wiele roślin leczniczych, które mogą być stosowane zarówno samodzielnie, jak i w postaci preparatów złożonych.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp tylko do jednego, POWYŻSZEGO artykułu w Czytelni Medycznej
(uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony)

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem , należy wprowadzić kod:

Kod (cena 19 zł za 7 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

 

 

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 49 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Fitoterapii 4/2018
Strona internetowa czasopisma Postępy Fitoterapii