Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Nauk Medycznych 12/2010, s. 892
Andrzej Budaj
Wstęp
Klinika Kardiologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia. Akademicki ośrodek kardiologiczny w Szpitalu Grochowskim działa od 36 lat (przez pierwsze 6 lat był to Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny Akademii Medycznej w Warszawie). Uroczystości jubileuszowe, jak również ten suplement „Postępów Nauk Medycznych”, są dedykowane Ś.P. Profesorowi Leszkowi Ceremużyńskiemu, Założycielowi i wieloletniemu Kierownikowi Kliniki Kardiologii CMKP.
Wspomnieniem o Panu Profesorze Leszku Ceremużyńskim rozpoczynamy ten specjalny numer Postępów. Następnie krótko przedstawiamy długą historię i teraźniejszość Kliniki Kardiologii CMKP w Szpitalu Grochowskim.
Jubileuszowy numer Postępów wypełnia seria artykułów poglądowych, w których Zespół Kliniki Kardiologii CMKP dzieli się swoimi zainteresowaniami i doświadczeniami klinicznymi.
Klinika Kardiologii od wielu lat uczestniczy w międzynarodowych wieloośrodkowych badaniach klinicznych. Prof. L. Ceremużyński na początku lat 90-tych jako pierwszy w Polsce został zaproszony do Komitetu Naukowego badania ISIS-3, co zapoczątkowało współpracę polskiej kardiologii z Zachodem. Przytaczamy wyniki wybranych badań w zakresie ostrych zespołów wieńcowych (OZW) i leczenia przeciwkrzepliwego w migotaniu przedsionków. Wiele z tych badań przyniosło przełom w standardach postępowania i istotny postęp w kardiologii. Klinika przeprowadziła także kilka oryginalnych polskich badań wieloośrodkowych, których wyniki były często cytowane. Omawiamy także te prace oraz krajową i międzynarodową współpracę badawczą, którą bardzo cenimy.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp tylko do jednego, POWYŻSZEGO artykułu w Czytelni Medycznej
(uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony)

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem , należy wprowadzić kod:

Kod (cena 19 zł za 7 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

 

 

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 49 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Nauk Medycznych 12/2010
Strona internetowa czasopisma Postępy Nauk Medycznych

Pozostałe artykuły z numeru 12/2010: