Artykuły w Czytelni Medycznej o SARS-CoV-2/Covid-19

Zastanawiasz się, jak wydać pracę doktorską, habilitacyjną lub monografię? Chcesz dokonać zmian w stylistyce i interpunkcji tekstu naukowego? Nic prostszego! Zaufaj Wydawnictwu Borgis – wydawcy renomowanych książek i czasopism medycznych. Zapewniamy przede wszystkim profesjonalne wsparcie w przygotowaniu pracy, opracowanie dokumentacji oraz druk pracy doktorskiej, magisterskiej, habilitacyjnej. Dzięki nam nie będziesz musiał zajmować się projektowaniem okładki oraz typografią książki.

Poniżej zamieściliśmy fragment artykułu. Informacja nt. dostępu do pełnej treści artykułu tutaj
© Borgis - Postępy Nauk Medycznych 12/2010, s. 892
Andrzej Budaj
Wstęp
Klinika Kardiologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia. Akademicki ośrodek kardiologiczny w Szpitalu Grochowskim działa od 36 lat (przez pierwsze 6 lat był to Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny Akademii Medycznej w Warszawie). Uroczystości jubileuszowe, jak również ten suplement „Postępów Nauk Medycznych”, są dedykowane Ś.P. Profesorowi Leszkowi Ceremużyńskiemu, Założycielowi i wieloletniemu Kierownikowi Kliniki Kardiologii CMKP.
Wspomnieniem o Panu Profesorze Leszku Ceremużyńskim rozpoczynamy ten specjalny numer Postępów. Następnie krótko przedstawiamy długą historię i teraźniejszość Kliniki Kardiologii CMKP w Szpitalu Grochowskim.
Jubileuszowy numer Postępów wypełnia seria artykułów poglądowych, w których Zespół Kliniki Kardiologii CMKP dzieli się swoimi zainteresowaniami i doświadczeniami klinicznymi.
Klinika Kardiologii od wielu lat uczestniczy w międzynarodowych wieloośrodkowych badaniach klinicznych. Prof. L. Ceremużyński na początku lat 90-tych jako pierwszy w Polsce został zaproszony do Komitetu Naukowego badania ISIS-3, co zapoczątkowało współpracę polskiej kardiologii z Zachodem. Przytaczamy wyniki wybranych badań w zakresie ostrych zespołów wieńcowych (OZW) i leczenia przeciwkrzepliwego w migotaniu przedsionków. Wiele z tych badań przyniosło przełom w standardach postępowania i istotny postęp w kardiologii. Klinika przeprowadziła także kilka oryginalnych polskich badań wieloośrodkowych, których wyniki były często cytowane. Omawiamy także te prace oraz krajową i międzynarodową współpracę badawczą, którą bardzo cenimy.

Powyżej zamieściliśmy fragment artykułu, do którego możesz uzyskać pełny dostęp.

Płatny dostęp tylko do jednego, POWYŻSZEGO artykułu w Czytelni Medycznej
(uzyskany kod musi być wprowadzony na stronie artykułu, do którego został wykupiony)

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem , należy wprowadzić kod:

Kod (cena 15 zł za 7 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

 

 

Płatny dostęp do wszystkich zasobów Czytelni Medycznej

Aby uzyskać płatny dostęp do pełnej treści powyższego artykułu wraz z piśmiennictwem oraz WSZYSTKICH około 7000 artykułów Czytelni, należy wprowadzić kod:

Kod (cena 35 zł za 30 dni dostępu) mogą Państwo uzyskać, przechodząc na tę stronę.
Wprowadzając kod, akceptują Państwo treść Regulaminu oraz potwierdzają zapoznanie się z nim.

Postępy Nauk Medycznych 12/2010
Strona internetowa czasopisma Postępy Nauk Medycznych

Pozostałe artykuły z numeru 12/2010: